reklama
 
 

Česko zažilo letošní nejchladnější ráno. V Jizerských horách naměřili 25 stupňů pod nulou

6. 2. 2018 9:09
Teploty ale nebyly hluboko pod bodem mrazu jen v Jizerských horách. Například na šumavských Borových Ladech v úterý nad ránem klesly teploty na minus 15 stupňů a v Třinci na minus 13,7 stupně Celsia.

Praha - Česko se v úterý probudilo do nejchladnějšího rána letošního roku. Nejnižší teplotu naměřili v Jizerce v Jizerských horách, kde bylo minus 25,5 stupně Celsia. Naopak nejtepleji bylo v pražském Klementinu, kde rtuť teploměru klesla na minus 3,9 stupně. Informovala o tom Jiřina Švábenická z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Teploty ale nebyly hluboko pod bodem mrazu jen v Jizerských horách. Například na šumavských Borových Ladech v úterý nad ránem klesly teploty na minus 15 stupňů a v Třinci na minus 13,7 stupně Celsia. Teplotní minima pro dnešní den přesto nebyla pokořena na žádné ze stanic s alespoň třicetiletou historií měření.

Naopak relativně teplo bylo v Klatovech či Brně. Meteorologové tam naměřili shodně minus 4,2 stupně.

Noc z úterka na středu by již měla být teplejší. Podle předpovědi ČHMÚ budou minima klesat na minus pět až minus devět stupňů, na severovýchodě může být kolem minus 13 stupňů Celsia.

autor: ČTK | 6. 2. 2018 9:09

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama