reklama
 
 

Čechy zasáhnou silné bouřky. Přívalové deště mohou rozvodnit menší toky a zatopit sklepy

28. 5. 2018 12:03
Bouřky budou pokračovat i v dalších dnech, varují meteorologové.

Praha - Většinu území Čech mohou v pondělí odpoledne a večer zasáhnout silné bouřky. Doprovázet je bude přívalový déšť s kroupami, kvůli kterému se mohou rozvodnit menší toky. Informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Bouřky budou pokračovat i v dalších dnech.

"Kolem tlakové výše nad severní a východní Evropou k nám proudí velmi teplý vzduch od jihovýchodu. Počasí u nás částečně ovlivní mělká tlaková níže nad Německem," uvedli meteorologové.

Máte záběry z řádění bouřky, pošlete nám video a zveřejněný záznam odměníme:

Nahrajte vaše videa a fotky
Získejte odměnu 500 Kč za každé vaše publikované video nebo 100 Kč za každou vaši publikovanou fotografii
Jméno:
E-mail:
Popis:
Nahráním souboru udělujete společnosti Economia, a.s. licenci v rozsahu čl. 4, odst.6 Všeobecných smluvních podmínek; Economia, a.s. neodpovídá za obsah nahraných souborů.

Bouřky se očekávají odpoledne a večer. Mají je doprovázet přívalové srážky s úhrny kolem 40 milimetrů a kroupy. Přívalový déšť může ojediněle zatopit níže položená místa a sklepy. Lze také očekávat rychlé rozvodnění malých toků, podemletí cest a rychlý odtok vody ze svahů.

Výstraha ČHMÚ platí od pondělních 14:00 v Praze, Středočeském kraji, Plzeňském, Karlovarském, Jihočeském, Ústeckém, Libereckém a Královéhradeckém kraji. "Předpokládáme, že bouřková činnost bude pokračovat i v následujících dnech, proto budeme výstrahu průběžně upřesňovat," dodal ČHMÚ.

V Česku je nyní teplo, venkovní teploty mají v pondělí překonat 30 stupňů. Horko by mělo být do konce května, pak se má mírně ochladit.

Záběry z bouřky, která potrápila Česko minulý týden:

Auta i domy pod vodou. Na Plzeňsku udeřily bleskové povodně | Video: Krimi-Plzeň |  01:33

autor: ČTK | 28. 5. 2018 12:03

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama