Paroubková porodila, Paroubek u toho nebyl

Report
1. 11. 2009 12:30
Praha - Předseda ČSSD Jiří Paroubek se stal podruhé otcem. Jeho manželka Petra přivedla před polednem v pražském Motole na svět dceru Margaritu.
Petra a Jiří Paroubkovi.
Petra a Jiří Paroubkovi. | Foto: Ondřej Besperát

"Maminka i malá Margarita jsou podle lékařů v pořádku," stojí v prohlášení, které manželé rozeslali do médií.

Holčička, která přišla na svět císařským řezem, se měla podle původních plánů narodit 8. listopadu.

"Manželé Paroubkovi by chtěli poděkovat primáři MUDr. Romanu Chmelovi a personálu v nemocnici za skvělou péči," píše se dále v prohlášení.

Pro šestatřicetiletou Petru Paroubkovou jde o prvního potomka. Sedmapadesátiletý předseda sociální demokracie má z prvního manželství syna Jiřího (25).

"U porodu jsem nebyl, cítím se dobře a manželku jsem ještě neviděl. Viděl jsem jen dceru, ta je taková droboučká, ale prý váží asi tři a půl kila, a to není zas tak málo," řekl dnes Jiří Paroubek.

Paroubek je druhým politikem, kterému se v posledních týdnech narodil potomek. Dcera Noemi se před dvěma týdny narodila poslankyni za zelené Kateřině Jacques a bývalému předsedovi zelených Martinu Bursíkovi.

Boj o miminko

Těhotenství Petry Paroubkové bylo i jedním z témat letní předvolební kampaně. Kritici tehdy ČSSD vyčítali, že se ještě nenarozené dítě snaží zneužít při získávání voličů.

Lidový dům to tvrdošíjně odmítal, ale fotografie Paroubkové i s podpisem byly na desetitisících CD s pohádkami, které se rozdávaly na mítincích partaje. "Děti jsou naší nadějí. Přeji vám, aby se vám vaše naděje naplnily," zněl vzkaz u obrázku usmívající se Paroubkové.

Volební manažer strany Jaroslav Tvrdík tehdy vše odbyl tím, že nejde o nic divného - svému manželovi prý přece v kampani pomáhala i Michelle Obamová.

Jednou dokonce Petra Paroubková skončila v nemocnici na kapačkách. Oficiálním důvodem bylo vydání časopisu Reflex, v němž bylo dítě označeno za dokonalý marketingový nástroj.

Bývalá tlumočnice tehdy tvrdila, že se bude naplno věnovat jen těhotenství. Vydrželo jí to ovšem jen pár dnů. Když ČSSD startovala v Ostravě ostrou kampaň, už opět stála po boku svého chotě.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Zákaz zakrývání tváře na demonstracích je neústavní, rozhodl soud v Hongkongu

Hongkongský nejvyšší soud v pondělí označil kontroverzní zákaz zakrývání tváře při demonstracích, který zavedla místní vláda v říjnu, za neústavní a neúměrný situaci. Informovala o tom agentura Reuters. Podle ústavního soudu je zákaz neslučitelný se základním zákonem, tedy "miniústavou", na jejímž základě se bývalá britská kolonie vrátila v roce 1997 pod čínskou správu, píše Reuters.

Významný představitel prodemokratického hnutí Joshua Wong na Twitteru napsal, že verdikt je "vzácným vítězstvím" protestujících.

Správkyně Hongkongu Carrie Lamová zákaz oznámila 4. října na základě výjimečných pravomocí pocházejících ještě z koloniální éry a uplatněných poprvé za 50 let. Opatření vzápětí vyvolalo prudké potyčky mezi demonstranty a policií v hongkongských ulicích. Demonstranti se ale posléze zákazem často neřídili.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Čtyři lidé zemřeli po střelbě na soukromém večírku v Kalifornii. Střelec se vloupal na zahradu

Deset lidí bylo v neděli postřeleno na jihovýchodě města Fresno v Kalifornii, tři z nich na následky zranění zemřeli. Informovala o tom agentura AP, podle které k neštěstí došlo na zahradní party kolem 18:00 tamního času (03:00 SELČ). Podle policie se střelec vloupal na zahradu a začal pálit do lidí, kteří na večírku sledovali fotbalový zápas. Policie zatím v souvislosti se střelbou nikoho nezadržela, podezřelý z místa činu utekl.

Zdroj: Zahraničí
před 1 hodinou

Policie ve Francii zatkla amatérského atleta. Muž podle ní za pět let zapálil nejméně 900 aut

Francouzská policie zatkla muže, kterého podezírá, že je sériovým žhářem a v posledních pěti letech zapálil v Alsasku nejméně 900 aut. Podle úřadů způsobil škodu za nejméně 8,5 milionu eur (217 milionů Kč), informovala místní média. Podle alsaského tisku se muž k činům přiznal a uvedl, že se cítí sklesle, ale že se mu ulevilo.

Zadrženému je 33 let, na vysoké úrovni se věnuje běhu na krátké tratě a několikrát se díky svým úspěchům dostal na sportovní stránky lokálních novin a do televize. Amatérskému sportovci bez záznamu v trestním rejstříku hrozí deset let vězení a pokuta ve výši 150 tisíc eur (3,8 milionu Kč). Úřady nařídily jeho psychiatrické vyšetření.

Zdroj: ČTK
Další zprávy