Paroubková porodila, Paroubek u toho nebyl

Report
1. 11. 2009 12:30
Praha - Předseda ČSSD Jiří Paroubek se stal podruhé otcem. Jeho manželka Petra přivedla před polednem v pražském Motole na svět dceru Margaritu.
Petra a Jiří Paroubkovi.
Petra a Jiří Paroubkovi. | Foto: Ondřej Besperát

"Maminka i malá Margarita jsou podle lékařů v pořádku," stojí v prohlášení, které manželé rozeslali do médií.

Holčička, která přišla na svět císařským řezem, se měla podle původních plánů narodit 8. listopadu.

"Manželé Paroubkovi by chtěli poděkovat primáři MUDr. Romanu Chmelovi a personálu v nemocnici za skvělou péči," píše se dále v prohlášení.

Pro šestatřicetiletou Petru Paroubkovou jde o prvního potomka. Sedmapadesátiletý předseda sociální demokracie má z prvního manželství syna Jiřího (25).

"U porodu jsem nebyl, cítím se dobře a manželku jsem ještě neviděl. Viděl jsem jen dceru, ta je taková droboučká, ale prý váží asi tři a půl kila, a to není zas tak málo," řekl dnes Jiří Paroubek.

Paroubek je druhým politikem, kterému se v posledních týdnech narodil potomek. Dcera Noemi se před dvěma týdny narodila poslankyni za zelené Kateřině Jacques a bývalému předsedovi zelených Martinu Bursíkovi.

Boj o miminko

Těhotenství Petry Paroubkové bylo i jedním z témat letní předvolební kampaně. Kritici tehdy ČSSD vyčítali, že se ještě nenarozené dítě snaží zneužít při získávání voličů.

Lidový dům to tvrdošíjně odmítal, ale fotografie Paroubkové i s podpisem byly na desetitisících CD s pohádkami, které se rozdávaly na mítincích partaje. "Děti jsou naší nadějí. Přeji vám, aby se vám vaše naděje naplnily," zněl vzkaz u obrázku usmívající se Paroubkové.

Volební manažer strany Jaroslav Tvrdík tehdy vše odbyl tím, že nejde o nic divného - svému manželovi prý přece v kampani pomáhala i Michelle Obamová.

Jednou dokonce Petra Paroubková skončila v nemocnici na kapačkách. Oficiálním důvodem bylo vydání časopisu Reflex, v němž bylo dítě označeno za dokonalý marketingový nástroj.

Bývalá tlumočnice tehdy tvrdila, že se bude naplno věnovat jen těhotenství. Vydrželo jí to ovšem jen pár dnů. Když ČSSD startovala v Ostravě ostrou kampaň, už opět stála po boku svého chotě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Generál Řehka na Vítkově symbolicky převzal velení armády

Nastupující náčelník generálního štábu Karel Řehka ve čtvrtek na pražském Vítkově symbolicky převzal funkci od svého předchůdce Aleše Opaty. Při oslavách Dne ozbrojených sil mu dosavadní šéf armády předal bojový prapor generálního štábu. Oficiálně se funkce Řehka ujme od pátku. Funkci ve čtvrtek podobným způsobem převzal i nový náčelník Vojenské policie Otakar Foltýn.

Sedmačtyřicetiletý Řehka, kterého prezident Miloš Zeman minulý týden jmenoval do hodnosti generálmajora, přichází do čela armády z pozice ředitele Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Vrací se do ní po dvou letech, kvůli vedení NÚKIB odešel do civilu. Dříve působil u speciálních sil v Prostějově, kterým i velel. Vyslán byl na několik zahraničních misí na Balkáně a v Afghánistánu a působil i ve velitelských strukturách v NATO. Absolvoval několik zahraničních kurzů včetně prestižního Rangers v USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy