Paroubková porodila, Paroubek u toho nebyl

Report
1. 11. 2009 12:30
Praha - Předseda ČSSD Jiří Paroubek se stal podruhé otcem. Jeho manželka Petra přivedla před polednem v pražském Motole na svět dceru Margaritu.
Petra a Jiří Paroubkovi.
Petra a Jiří Paroubkovi. | Foto: Ondřej Besperát

"Maminka i malá Margarita jsou podle lékařů v pořádku," stojí v prohlášení, které manželé rozeslali do médií.

Holčička, která přišla na svět císařským řezem, se měla podle původních plánů narodit 8. listopadu.

"Manželé Paroubkovi by chtěli poděkovat primáři MUDr. Romanu Chmelovi a personálu v nemocnici za skvělou péči," píše se dále v prohlášení.

Pro šestatřicetiletou Petru Paroubkovou jde o prvního potomka. Sedmapadesátiletý předseda sociální demokracie má z prvního manželství syna Jiřího (25).

"U porodu jsem nebyl, cítím se dobře a manželku jsem ještě neviděl. Viděl jsem jen dceru, ta je taková droboučká, ale prý váží asi tři a půl kila, a to není zas tak málo," řekl dnes Jiří Paroubek.

Paroubek je druhým politikem, kterému se v posledních týdnech narodil potomek. Dcera Noemi se před dvěma týdny narodila poslankyni za zelené Kateřině Jacques a bývalému předsedovi zelených Martinu Bursíkovi.

Boj o miminko

Těhotenství Petry Paroubkové bylo i jedním z témat letní předvolební kampaně. Kritici tehdy ČSSD vyčítali, že se ještě nenarozené dítě snaží zneužít při získávání voličů.

Lidový dům to tvrdošíjně odmítal, ale fotografie Paroubkové i s podpisem byly na desetitisících CD s pohádkami, které se rozdávaly na mítincích partaje. "Děti jsou naší nadějí. Přeji vám, aby se vám vaše naděje naplnily," zněl vzkaz u obrázku usmívající se Paroubkové.

Volební manažer strany Jaroslav Tvrdík tehdy vše odbyl tím, že nejde o nic divného - svému manželovi prý přece v kampani pomáhala i Michelle Obamová.

Jednou dokonce Petra Paroubková skončila v nemocnici na kapačkách. Oficiálním důvodem bylo vydání časopisu Reflex, v němž bylo dítě označeno za dokonalý marketingový nástroj.

Bývalá tlumočnice tehdy tvrdila, že se bude naplno věnovat jen těhotenství. Vydrželo jí to ovšem jen pár dnů. Když ČSSD startovala v Ostravě ostrou kampaň, už opět stála po boku svého chotě.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Irské zdravotnictví zasáhl kybernetický útok, očkování proti covidu-19 to neovlivnilo

Počítačový systém irského zdravotnictví zasáhl kybernetický útok. Všechny informační systémy dnes byly vypnuty z důvodu ochrany před vyděračským softwarem, ale program očkování proti covidu-19 to neovlivnilo, uvedl provozovatel služeb. Podle vlády za napadením stojí mezinárodní gang a jde nejspíš o dosud nejvážnější kybernetický útok na irský stát, uvedla agentura Reuters.

Šéf irské zdravotní služby (HSE) Paul Reid řekl, že odstavení systému má fungovat jako preventivní opatření s cílem ochránit co největší množství informací.

"Je to velmi sofistikovaný útok, není to jen běžný útok. Má dopad na všechny naše národní a lokální systémy, které by byly zapojeny do všech našich služeb," řekl Reid veřejnoprávní televizi RTÉ. "Očkovací program naštěstí pokračuje, je to oddělený systém," vysvětlil Reid. Útok podle něj postihl převážně informace uložené na centrálních serverech, a ne nemocniční zařízení, lékárny nebo lékařské ambulance.

"Máme co do činění s kyberzločineckými gangy, kterým jde o peníze. Pokoušejí se zakódovat a uzamknout naše data a pak nám je nabídnout zpátky za výkupné," uvedl Ossian Smyth, náměstek vlády zodpovědný za informační systémy. "Dali jsme jasně na srozuměnou, že žádné výkupné platit nebudeme," řekl novinářům irský premiér Micheál Martin.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Arménský premiér žádal Putina o vojenskou pomoc kvůli incidentu a Ázerbájdžánem

Arménský úřadující předseda vlády Nikol Pašinjan v pátek požádal ruského prezidenta Vladimira Putina o pomoc, včetně vojenské, v souvislosti se středečním incidentem v pohraničí s ázerbájdžánskými vojáky. Premiér o tom podle agentury TASS informoval na zasedání parlamentu.

Arménské ministerstvo obrany ve středu oznámilo, že ázerbájdžánské ozbrojené síly se ve snaze "upravit hranice" pokusily provést "určité práce" v jedné z příhraničních oblastí Sjunikské provincie. Po intervenci jednotky arménské armády ázerbájdžánští vojáci tyto práce přerušili a nyní strany jednají o urovnání vzniklého konfliktu.

Premiér incident označil za pokus Ázerbájdžánu přivlastnit si území Arménie. Podle něj ázerbájdžánské ozbrojené síly překročily státní hranici a pronikly na arménské území do hloubky 3,5 kilometru.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Pohár bude bez fanoušků, vstupenky si rozdělí partneři

Fotbalová asociace České republiky nebude moci kvůli aktuálním protikoronavirovým opatřením poskytnout finalistům domácího poháru vstupenky pro volný prodej fanouškům. Povolená kapacita 10 procent diváků na stadionu je pro zápas mezi Plzní a Slavií vyhrazena dlouhodobým partnerům. Uvedli to představitelé soutěže na twitteru.

"Aktuální epidemiologická výjimka stanovuje maximální možnou hranici naplnění stadionu na deset procent celkové kapacity. Ta je určena pouze dlouhodobým partnerům a z tohoto důvodu nemůže momentálně FAČR zahájit prodej vstupenek na finálový zápas," uvedli zástupci soutěže.

"Vzhledem k aktuálním opatřením neobdrží klub od FAČR žádnou volnou kapacitu vstupenek, které by mohly být nabídnuty do volného prodeje pro fanoušky," informoval na svých stránkách i plzeňský klub.

Finálový duel, v němž mohou slávisté završit double, se uskuteční v plzeňské Doosan Aréně 20. května od 17:00.

Zdroj: ČTK
Další zprávy