Panoramatická prohlídka: Palacha připomíná nový památník se vstupem přes "hranu zla"

Jakub Plíhal Denis Chripák Aktuálně.cz Jakub Plíhal, Denis Chripák, Aktuálně.cz
19. 1. 2020 13:10
Kdo dosud neměl příležitost vidět nový památník Jana Palacha ve Všetatech, může jej navštívit alespoň prostřednictvím panoramatické prohlídky, kterou připravil deník Aktuálně.cz. Památník tvoří rodný dům a budova s multimediální expozicí i autentickými předměty, které měl Palach s sebou 16. ledna 1969 na Václavském náměstí v Praze ve chvíli, kdy se zapálil. V 19. ledna připadá výročí jeho smrti.
 

Právě se děje

před 4 minutami

Zemřel autor dobrodružných bestsellerů Clive Cussler

Ve věku 88 let zemřel americký autor dobrodružných knih Clive Cussler, který po celém světě prodal desítky milionů výtisků svých knih spojených s postavou hlavního hrdiny, oceánografa Dirka Pitta. O jeho pondělním úmrtí ve středu informovala agentura AP. Cusslerovy bestsellery vyšly ve více než 40 jazycích, včetně češtiny.

Cussler je autorem více než 80 dobrodružných románů, největšího ohlasu však dosáhla série inspirovaná jeho vlastním vášnivým zájmem o hledání lodních vraků. Hlavním hrdinou více než dvacítky knih učinil autor své alter ego Dirka Pitta, který řeší detektivní případy, pátrá po ztracených pokladech na dně oceánů a snaží se rozplést záhadné mocenské konspirace.

"Předlohou pro Dirka jsem byl já sám. Oba jsme stejně vysocí a máme zelené oči… Jediný rozdíl je, že on to umí lépe se ženami a že zestárl jen o deset let, zatímco já o 50," řekl Cussler v jednom z rozhovorů, z nějž citoval server BBC.

Zdroj: ČTK
Další zprávy