reklama
 
 

Obchod bez svolení použil foto rodiny v reklamě

11. 6. 2009 7:45
St Louis/Praha - Obchod v Praze použil soukromou fotografii americké rodiny Smithových jako reklamu ve výloze svého obchodu.

Pár ze Spojených států byl šokován, když se dozvěděl, že jejich rodinná fotografie bez povolení použita na reklamu v Praze.

Danielle a Jeff Smith fotografii použili na vánoční přání a také ji vystavili na blogu, který vedou.

Přítel, který navštívil Prahu, ale zjistil, že fotografie našla i jiné využití. Když si všiml Smithů, kteří se na něj v životní velikosti usmívali z okna jedné pražské výlohy, okamžitě je o tom informoval.

Majitel obchodu slíbil, že fotografii stáhne. Údajně si myslel, že jde o fotografii vytvořenou digitálně, a že nezachycuje skutečné osoby.

„Je to fotografie v životní velikosti z našeho vánočního přání. A teď visí na okně  pražského obchodu s italským jídlem," stěžuje si pro BBC šestatřicetiletá paní Smithová, která s mužem žije na předměstí St Louis.

Kdyby žili blíž, dostali by víno

Reklama v obchodě propaguje dovoz nákupu domů. Když se majitel dozvěděl o tom, že skutečná rodina o fotografii ví, rozhodl se reklamu stáhnout.

„Určitě napíšeme email s naší omluvou," tvrdí podle BBC majitel ochodu. Údajně dodal, že pokud by rodina žila poblíž, jistě by jí nabídl láhev vína.

Rodina Smithových si z události bere poučení. V budoucnosti bude na všechny rodinné fotografie dávat ochranné známky.


autoři: Veronika Šmausová, Report | 11. 6. 2009 7:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama