Moravu zase zasáhla voda. Přidalo se i krupobití

Moravu zase zasáhla voda. Přidalo se i krupobití
... a takové byly kroupy, které bouřka v Havířově přinesla.
Také ve Valašském Meziříčí, kde se bouřka přehnala kolem páté odpoledne, přišlo krupobití...
... kusy ledu byly asi takhle velké.
V Kojetíně na Přerovsku se za odpoledne přehnala průtž mračen třikrát...
Foto: Vojtěch Večeřa
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
22. 5. 2010 21:35

Na konci týdne, který v moravských krajích začal povodněmi, zasáhly východní část republiky silné bouřky s přívalovými dešti a krupobitím. Meteorologové s obavami sledovaly, jak se pás bouří přesouvá z Polska a vydali varování, že se hladiny řek a potoků mohou znovu zvednout. Několik čtenářů Aktuálně.cz zachytilo, jak bouřky vypadaly.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

ME juniorských beachvolejbalistů v Brně bude až v září

O měsíc později oproti původnímu termínu se po koronavirové krizi uskuteční v Brně mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v juniorské kategorii. Sokolské koupaliště bude poprvé dějištěm šampionátu pro hráče i hráčky do 20 let od 9. do 13. září.

"Vzhledem k celkové situaci po celém světě jsme velice rádi, že jsme jako organizátoři schopni splnit všechny podmínky pro úspěšný a bezpečný průběh tohoto šampionátu. Věříme, že to přinese pozitivní signál a že volejbalové zápasy se vrací zpět na kurty," uvedl předseda Marek Pakosta na svazovém webu.

Původně se brněnské ME mělo konat od 12. do 16. srpna. Domácí turnaje na písku se v Česku po pandemii covidu-19 rozběhly o minulém víkendu v Praze a v Litoměřicích.

Nové dějiště a možná i termín nicméně evropská konfederace CEV musí najít pro šampionát do 22 let, neboť v Nizozemsku jsou až do září zakázány hromadné sportovní akce. Mladí beachvolejbalisté měli o medaile hrát v přístavu Vlissingen.

Další zprávy