Manažeři: Vánoce do práce nepatří

dkl, BBC
6. 12. 2006 12:00
Londýn - Tři ze čtyř britských manažerů zakázali vánoční výzdobu ve svých firmách, aby neomezovali víru zaměstnanců. Uvnitř: ANKETA
Santa Klaus na pracoviště nepatří
Santa Klaus na pracoviště nepatří | Foto: Reuters

Politická korektnost zasáhla tvrdě i předvánoční dobu ve firmách ostrovního státu. Oslava křesťanských svátků na pracovišti by podle šéfů mohla vést k tomu, že zaměstnanci "jiné" víry by se mohli cítit uraženi.

A tak letos asi 74 procent firem zakázalo ozdoby jako vánoční stromy, zvonečky, baňky, či postavičky Santa Klause. Zveřejnila to právnická firma Peninsula. Její výzkum zahrnoval téměř 2,5 tisíce zaměstnavatelů z celé Anglie.

Neprofesionální stromeček

Dalším důvodem pro zákaz výzdoby je podle šéfů to, že kanceláře pak vypadají neprofesionálně.

"Vánoční stromy a dekorace jsou zřejmě minulostí na pracovištích. Kultura politické korektnosti zasáhla už i tato místa," říká pro BBC Peter Done, jeden z ředitelů firmy Peninsula.

"Zaměstnavatelé, kteří zákaz uplatňují, jsou skeptičtí a děsí se tohoto trendu. Přesto tvrdí, že nemají na výběr, mají strach ze soudních sporů. Musí chránit sebe, svoji reputaci a svoji obživu."

Další výzkum odhalil nový trend i co se týče vánočních firemních večírků. Stále více společností chce, aby si zaměstnanci na těchto akcích platili sami.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 53 minutami

Rath v létě podal ústavní stížnost, soud o ní rozhodne spolu s podnětem Mladého

Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath podal v létě ústavní stížnost proti verdiktu v první větvi korupční kauzy. Ústavní soud ji bude řešit společně s podnětem dalšího aktéra téže kauzy, manažera Tomáše Mladého. Konečné rozhodnutí o stížnostech zatím nepadlo, uvedla mluvčí soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.

Soudcem zpravodajem, který připraví rozhodnutí, bude Vladimír Sládeček. Důvodem pro spojené řízení je věcná souvislost obou podnětů. "Stěžovatelé brojí proti totožným rozhodnutím obecných soudů, která byla vydána v řízení, jehož byli oba účastníky. Na základě tohoto zjištění, z důvodu hospodárnosti a efektivity, Ústavní soud spojil ve výroku uvedené věci ke společnému řízení," stojí v usnesení.

Rozsudek v první větvi korupční kauzy kolem Ratha letos potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl všechna dovolání. Odsouzení včetně Ratha v nich vznesli desítky různých námitek, avšak neuspěli. "Trestná činnost spáchaná obviněnými byla činností sofistikovanou, kdy se navenek průběh obou veřejných zakázek jevil jako souladný se zákonem o veřejných zakázkách," rozhodl Nejvyšší soud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy