Lupiči se samopaly vtrhli do kasina. Patnáct lidí se v panice zranilo, mysleli že jde o teroristy

ČTK ČTK
13. 2. 2016 9:26
Nejméně čtyři muži s automatickými puškami AK-47 (kalašnikov) vtrhli v sobotu ve dvě ráno do kasina Pasino v jihofrancouzském městě Aix-en-Provence. V tu dobu v něm byly stovky lidí. Ozbrojenci začali střílet do vzduchu, v následném chaosu utrpělo asi 15 lidí lehká, většinou povrchová zranění. Někteří klienti byli v šoku, neboť se domnívali, že jde o teroristický útok. Lupiči se poté zmocnili pokladny s neupřesněným obnosem a utekli. Policie po nich pátrá.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 56 minutami

Zastupitelé západoněmecké obce z vedení sesadili člena neonacistické strany

Západoněmeckou obec Waldsiedlung již nevede člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Stefan Jagsch, v úterý ho zastupitelé odvolali a ve funkci ho vystřídala zástupkyně křesťanských demokratů (CDU). Informovala o tom agentura DPA.

Jagsch byl do funkce zvolen v září, a to i s pomocí hlasů CDU, sociálních demokratů (SPD) a liberálů (FDP), což vyvolalo na celoněmecké úrovni tvrdou kritiku. NDP je totiž označována za neonacistickou a zavedené strany s ní spolupracovat odmítají.

Ačkoli CDU, FDP a SPD oficiálně s NPD nespolupracují, zastupitelé těchto tří stran v hesenského Waldsiedlungu, kde žije asi 2600 lidí a který je součástí obce Altenstadt, to nerespektovali. Následnou kritiku odmítali s tím, že nikdo jiný o tuto funkci, která byla volná od června, zájem neměl a že stranická příslušnost nehrála žádnou roli.

Další zprávy