Fotky: Zpátky do roku 1918. Vlak legionářů znovu ožívá

Fotky: Zpátky do roku 1918. Vlak legionářů znovu ožívá
Peróny na Nákladovém nádraží Žižkov zaplnila pára.
Československá obec legionářská k této události připravila rozsáhlou expozici.
Na slavnostní zahájení celého projektu Legiovlak se sešlo početné zastoupení důležitých lidí.
Kopie vlaku, ve kterém podnikali českoslovenští legionáři strastiplnou cestu domů po transsibiřské magistrále, čítá sedm vagónů.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
9. 10. 2014 14:40
Cílem ambiciózního projektu "Legiovlak" bylo vytvořit věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918 až 1920, kdy na transsibiřské magistrále probíhaly válečné operace československých legií. Tato replika bude v letech 2014 až 2020 křižovat Českou republiku a svými expozicemi pomáhat veřejnosti obnovovat povědomí o československých legiích a jejich zásluhách na vzniku samostatného československého státu.

Praha, Žižkov - Cílem ambiciózního projektu "Legiovlak" bylo vytvořit věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918 až 1920, kdy na transsibiřské magistrále probíhaly válečné operace československých legií.

Tato replika bude v letech 2014 až 2020 křižovat Českou republiku a svými expozicemi pomáhat veřejnosti obnovovat povědomí o československých legiích a jejich zásluhách na vzniku samostatného československého státu. 


 

Právě se děje

před 41 minutami

Dálnici D1 zastavila na Benešovsku nehoda dvou aut, na místě jsou zranění

Dálnici D1 na 56. kilometru na Benešovsku ve směru na Prahu uzavřela dnes odpoledne nehoda dvou osobních aut. Hasiči budou vyprošťovat zraněné, na místo míří vrtulník, řekla ČTK mluvčí hasičů Vladimíra Kereková. Více informací zatím neměla k dispozici.

Policie dopravu odklání na 56. kilometru na Soutice, zpět se mohou řidiči vracet na 49. kilometru u obce Psáře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy