Fotky: Zpátky do roku 1918. Vlak legionářů znovu ožívá

Fotky: Zpátky do roku 1918. Vlak legionářů znovu ožívá
Peróny na Nákladovém nádraží Žižkov zaplnila pára.
Československá obec legionářská k této události připravila rozsáhlou expozici.
Na slavnostní zahájení celého projektu Legiovlak se sešlo početné zastoupení důležitých lidí.
Kopie vlaku, ve kterém podnikali českoslovenští legionáři strastiplnou cestu domů po transsibiřské magistrále, čítá sedm vagónů.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
9. 10. 2014 14:40
Cílem ambiciózního projektu "Legiovlak" bylo vytvořit věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918 až 1920, kdy na transsibiřské magistrále probíhaly válečné operace československých legií. Tato replika bude v letech 2014 až 2020 křižovat Českou republiku a svými expozicemi pomáhat veřejnosti obnovovat povědomí o československých legiích a jejich zásluhách na vzniku samostatného československého státu.

Praha, Žižkov - Cílem ambiciózního projektu "Legiovlak" bylo vytvořit věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918 až 1920, kdy na transsibiřské magistrále probíhaly válečné operace československých legií.

Tato replika bude v letech 2014 až 2020 křižovat Českou republiku a svými expozicemi pomáhat veřejnosti obnovovat povědomí o československých legiích a jejich zásluhách na vzniku samostatného československého státu. 


 

Právě se děje

před 14 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy