Česko je včelařská velmoc. Podívejte se na stáčení medu

Česko je včelařská velmoc. Podívejte se na stáčení medu
Na loukách nedaleko Prahy naleznete včelínů přehršel.
Na okolních loukách právě odkvétá řepka a to je pro leckterého včelaře ten pravý čas začít stáčet med. Oproti tomu květy hrachu v těsném sousedství s úly včely příliš nelákají.
K včelám přicházíme již brzy zrána, když jsou včely nejklidnější.
Na česnu je provoz. Jaro je pochopitelně obdobím, kdy jsou včely nejpilnější.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
8. 6. 2014 15:00
Fotoreportáž: V České republice je přes půl milionu včelstev. Cena medu je tak jedna z nejnižších v Evropě.

Med z obchodních řetězců je často nejasného původu. Česká republika je přitom medovou velmocí. Jen málo včelařů u nás prodává med přímo do výkupen medu. Tyto ceny pro ně nejsou tolik výhodné.

Tuzemští včelaři proto často dávají přednost takzvanému prodeji ze dvora. Navštívili jsme jednoho z nich při stáčení medu.

Fotoreportáž ukazuje, že včelaření se nedělá jen kvůli "kšeftu", ale že jde o srdcovou záležitost, při níž se nesmí hledět na nějaké to žihadlo.  

 

Právě se děje

před 13 minutami

Prezidentská kancelář žádá přezkoumat odložení trestního oznámení na senátora Lásku pro křivé obvinění

Kancelář prezidenta republiky požádala pražské městské státní zastupitelství, aby přezkoumalo rozhodnutí policie odložit její trestní oznámení na senátora Václava Lásku (SEN 21) a zástupce organizace Rekonstrukce státu pro křivé obvinění. Trestní oznámení reagovalo na kauzu, ve které kancléř Vratislav Mynář čelil podezření, že se snažil s vědomím prezidenta Miloše Zemana ovlivnit soudce v kauzách důležitých pro Pražský hrad.

Policie v červnu uvedla, že v podání prezidentské kanceláře "nebyly uvedeny skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin. "Podle právníka prezidentské kanceláře Marka Nespaly dospěli policisté k závěru, že si Láska a zástupci organizace nesprávně vyhodnotili informace a mýlili se v právním hodnocení Mynářova jednání.

"My jsme přesvědčení, že zejména u zkušeného bývalého vyšetřovatele pana Lásky tomu tak nebylo," uvedl právní zástupce prezidentské kanceláře. Podle něj senátor jednal "se zločinným úmyslem poškodit Mynáře v jeho pracovním prostředí."

Další zprávy