Obrazem: Studenti chodí za bezdomovci. Někteří chtějí jídlo, jiní si potřebují jen popovídat

Obrazem: Studenti chodí za bezdomovci. Někteří chtějí jídlo, jiní si potřebují jen popovídat
Každý týden se studenti scházejí na faře v Praze 7, aby připravili jídlo pro lidi bez domova.
Nakoupí chleby, bagety, tvaroh, šunku, salám, sýry a salát a vyrábějí sendviče.
Dívky zatím v kuchyňce připraví několik termosek kávy a čaje.
Hlavním organizátorem této akce je Honza (stojící). Rozdává pokyny k přípravě předvánoční večeře pro bezdomovce, která se má konat zde na faře.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Zuzana Hronová Jakub Plíhal, Zuzana Hronová
1. 1. 2017 19:30
Jakub Trefný (20) získal ocenění Nadace Via Mladý srdcař. Se svými kamarády chodí každý týden za bezdomovci, kteří bydlí na vltavském břehu. Nosí jim obložené bagety a chleby, čaj, kávu a také oblečení. Mnozí lidé bez domova si však s nimi chtějí hlavně popovídat - svěřit se, nebo si nechat poradit.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy