Obrazem: Studenti chodí za bezdomovci. Někteří chtějí jídlo, jiní si potřebují jen popovídat

Obrazem: Studenti chodí za bezdomovci. Někteří chtějí jídlo, jiní si potřebují jen popovídat
Každý týden se studenti scházejí na faře v Praze 7, aby připravili jídlo pro lidi bez domova.
Nakoupí chleby, bagety, tvaroh, šunku, salám, sýry a salát a vyrábějí sendviče.
Dívky zatím v kuchyňce připraví několik termosek kávy a čaje.
Hlavním organizátorem této akce je Honza (stojící). Rozdává pokyny k přípravě předvánoční večeře pro bezdomovce, která se má konat zde na faře.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Zuzana Hronová Jakub Plíhal, Zuzana Hronová
1. 1. 2017 19:30
Jakub Trefný (20) získal ocenění Nadace Via Mladý srdcař. Se svými kamarády chodí každý týden za bezdomovci, kteří bydlí na vltavském břehu. Nosí jim obložené bagety a chleby, čaj, kávu a také oblečení. Mnozí lidé bez domova si však s nimi chtějí hlavně popovídat - svěřit se, nebo si nechat poradit.
 

Právě se děje

před 57 minutami

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo, u poslanců zákon prošel

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Změnu zákona o spotřebních daních, která s tím počítá, tento čtvrtek ve zrychleném jednání ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji dostane k projednání Senát. Uvedený princip vracení daně platí již v souvislosti s koronavirovou krizí, ale jen do konce letošního roku. Schválená předloha ho zavádí trvale.

"Je potřeba, aby vylité pivo pod dohledem celní správy se od daně osvobodilo a ta daň se vrátila," řekla před poslanci ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zákon podpořilo 94 z přítomných 95 poslanců. Sněmovna jednala v omezeném počtu, zákon přijala v předložené podobě. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy