Obrazem: Roztančený dav a veselí v rytmu samby. Lidé v Rio de Janeiru vítají karneval

Karneval v brazilském Rio de Janeiru.
Rio de Janeiro se na světoznámý karneval chystalo už o týden dříve, jakýmsi "předkarnevalem".
Letos se však nedočkal tradičního zahájení, jak bylo po léta zvykem. Starosta města Marcelo Crivella se vyhnul tomu, aby předal symbolický klíč od Ria králi Momovi, tradičnímu místnímu patronovi masopustních oslav.
Starosta města Marcelo Crivella se vyhnul tomu, aby předal symbolický klíč od Ria králi Momovi, tradičnímu místnímu patronovi masopustních oslav.
Starosta, který jako bývalý evangelický kněz podle všeho považuje karnevalové oslavy plné polonahých tanečníků za necudnou záležitost, nejprve odložil termín oficiálního zahájení na pozdní večer, a pak vůbec nedorazil s odůvodněním, že se musí starat o nemocnou manželku.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
25. 2. 2017 11:52
Brazilskou metropoli Rio de Janeiro na několik dní pohltí pestrobarevné kostýmy a masky, hlasitá hudba i spoře oděné tanečnice. Začal nejslavnější karneval světa, na který každoročně zavítají přes dva miliony lidí. Jednou z nejočekávanějších událostí celé akce je soutěžní přehlídka škol samby na proslulém Sambodromu. Slavnosti již tradičně odstartovaly v pátek a skončí v Popeleční středu, letos tedy 1. března.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy