Obrazem: Česko zažilo první zasněžené ráno. Takto jej zachytili čtenáři Aktuálně.cz

Obrazem: Česko zažilo první zasněžené ráno. Takto jej zachytili čtenáři Aktuálně.cz
Sníh napadl v Česku hlavně přes noc. Takto vypadaly České Budějovice pro lidi, kteří se časně rádo vydali do práce.
V Praze v posledních letech sníh v zimě příliš nebývá, v noci na čtvrtek ale přece něco napadlo. A to jak ve Vršovicích...
Pardubice, půl sedmá pod Zelenou bránou.
Jednu z nejhojnějších nadílek zaznamenal Jihomoravský kraj. Na snímku Bílovice nad Svitavou.
Foto: Facebook / Dominik Lipner
Tomáš Klézl Petr Paseka Tomáš Klézl, Petr Paseka
Aktualizováno 3. 12. 2020 14:52
Česko se probudilo do prvního zasněženého rána letošní zimy. Sníh přes noc napadal na většině území, na některých místech sněží i nadále. Pokrývka sice z měst v následujících hodinách a dnech zmizí, překvapení čtvrtečního rána ale stihli zachytit čtenáři Aktuálně.cz.
 

Právě se děje

před 10 minutami

Navalnyj zůstane za mřížemi, soud zamítl odvolání proti vzetí do vazby

Moskevský soud zamítl odvolání ruského opozičníka Alexeje Navalného proti jeho vzetí do vazby. Navalnyj tak ve věznici zůstane, informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Hackeři loni zdvojnásobili útoky na počítače českých uživatelů, nejčastěji kradli osobní data

Počet útoků škodlivých programů na PC českých uživatelů loni stoupl o 109 procent. Zatímco v prvních třech čtvrtletích množství detekovaných napadení klesalo, v posledním vzrostlo o 175 procent. Vyplývá to z údajů společnosti Kaspersky. Důvodem nárůstu je větší využití počítačů v domácnostech při omezeních kvůli koronaviru. Naopak množství útoků na mobilní zařízení kvůli nižšímu cestování lidí kleslo o třetinu.

Nejčastěji hackeři využívali útoky ke krádeži osobních údajů (phishing) nebo pro získání výkupného (ransomware). Zatímco počet phishingových útoků celoročně klesl zhruba o třetinu, vyděračské programy zaznamenaly nárůst detekcí o 1105 procent. Ve 3. a 4. čtvrtletí to bylo meziročně o zhruba 2000 procent více.

Zdroj: ČTK
Další zprávy