Obrazem: Havel s Dubčekem i prognostik Zeman. Jak to vypadalo na Letné v roce 1989

Foto: ČTK
Tomáš Klézl
20. 6. 2019 16:10
Třicet let od sametové revoluce čeká pražskou Letenskou pláň další masivní demonstrace. Akce spolku Milion chvilek pro demokracii se asi stane největším protestem v historii České republiky, čísla z listopadu 1989 ale pravděpodobně nepřekoná - na Letnou tehdy přišlo až milion lidí. Z tribuny stadionu pražské Sparty k nim promluvili například Václav Havel nebo Alexander Dubček, v roli prognostika hovořil také současný prezident Miloš Zeman. Připomeňte si, jak vypadaly dvě dosud největší demonstrace v českých a slovenských dějinách.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy