Foto: Vítězný únor Andreje Babiše. Bez soka a bez diskuze zvítězil drtivě a dál vede svoje hnutí ANO

Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
25. 2. 2017 18:30
V sídle Centra pohybové medicíny se sjelo hnutí ANO, aby si na celostátním sněmu zvolilo svého předsedu a další orgány vedení před blížícími se volbami. Miliardář a vicepremiér Andrej Babiš kandidoval na místo předsedy svého hnutí, sám, bez soka i nepříjemných dotazů, neboť se nikdo nepřihlásil ani do diskuze. Očekávaně drtivě zvítězil - obdržel 93 procent hlasů delegátů. Jak Babiš k hladkému vítězství přišel, se podívejte v galerii.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy