Karlštejn z chleba, Mona Lisa z rýže i zcestovalé slepice. Třicet let českých rekordů

Karlštejn z chleba, Mona Lisa z rýže i zcestovalé slepice. Třicet let českých rekordů
V úterý 8. září ve Valdštejnské zahradě v Praze slavnostně otevřeli výstavu "30 let pelhřimovských rekordů" předseda Senátu Miloš Vystrčil (na snímku vlevo, někdejší hejtman Vysočiny, kam spadá Pelhřimov), prezident Agentury Dobrý den, která spravuje Českou databanku rekordů a provozuje Muzeum rekordů a kuriozit, Miroslav Marek (uprostřed) a místopředseda Senátu a senátor zvolený za obvod Pelhřimov Milan Štěch.
"Snažíme se dát prostor i bezejmenným lidem, rekordmanům, kteří mají touhu v něčem vyniknout, být v něčem první či vymyslet legrácku, kterou před nimi ještě nikdo nikdy nedělal," vysvětlil podstatu České databanky rekordů a pelhřimovské agentury Miroslav Marek.
Židloběžec. Na kancelářské židli v roce 2011 ujel 378 kilometrů. Spotřeboval na to 17 dní, troje boty a dva podvozky. "Myslíme si, že když se budeme zabývat byť věcmi, které vypadají možná jednoduše a možná jako recese, tak to bude mnohem lepší, než když se tu budeme vzájemně pošťuchovat a napadat," vysvětluje Marek.
Někteří rekordmani se účastnili i slavnostního otevření výstavy u budovy Senátu. Například tento nejrychlejší karikaturista na světě Lubomír Vaněk, který se zapsal do knihy rekordů tím, že za tři hodiny nakreslil 382 karikatur přítomných lidí.
Foto: Agentura Dobrý den Pelhřimov/Dobryden.cz
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
12. 9. 2020 19:52
Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově slaví 30 let existence. Jubileum si připomíná velkou retrospektivní výstavou ve Valdštejnské zahradě na půdě českého Senátu. Více než 300 fotografií z let 1990–2020 zachycuje unikátní okamžiky, kdy vznikaly rekordy, které posléze Agentura Dobrý den zapsala do České knihy rekordů. Výstava potrvá do 1. října.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy