Foto: Vytoužená barbie i walkman. Jak vypadaly ikonické vánoční dárky z devadesátek

Foto: Vytoužená barbie i walkman. Jak vypadaly ikonické vánoční dárky z devadesátek
Takto vypadal na přelomu 80. a 90. let slavný pražský obchodní dům Kotva.
Vánoční trh na pěší zóně v Praze na začátku 90. let.
Později v 90. letech děti často pod stromečkem hledaly tamagoči...
...
Foto: ČTK
Pojďme se vrátit v čase přesně o třicet let dozadu a podívat se na to, jaké byly tehdejší Vánoce - druhé svobodné po pádu komunismu v roce 1989, ale první, kdy k nám dorazilo zboží ze Západu a tehdejší Čechoslováci poprvé vyrazili ve velkém za nákupy především do sousedního Rakouska.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 44 minutami

V pražské Modřanské ulici hoří hala, chemici hasičů doporučili obyvatelům Braníka, Kamýka a Modřan nevětrat. Požár zastavil auta i tramvaje

V pražské Modřanské ulici hoří hala, chemici hasičů doporučili obyvatelům Braníka, Kamýku a Modřan nevětrat. Požár zastavil automobilovou i tramvajovou dopravu. Vyplývá to z vyjádření pražských hasičů na twitteru a webu pražského dopravního podniku. Pražská zdravotnická záchranná služba uvedla, že nemá informace o zraněných.

Hoří zděný objekt, z ohně stoupá hustý černý kouř, vyplývá z fotografií a videí zveřejněných hasiči. "Plameny nemáme zatím zcela pod kontrolou," uvedli hasiči kolem 06:30. Zasahují profesionální i dobrovolné jednotky hasičů. "Na místě máme i chemiky, vydali doporučení pro obyvatele Braníka, Kamýka a Modřan, aby nevětrali. Měříme koncentrace škodlivin v ovzduší," dodali.

Záchranáři k požáru preventivně vyslali také speciální vůz Atego. "Prozatím nemáme informace o zraněných a vyčkáváme," uvedla záchranná služba na twitteru.

Hasiči uvedli, že zásah blokuje dopravu a spolupracují s policií. Zhruba od 05:50 je v Modřanské ulici zastaven provoz tramvajových linek 2, 3, 17, 21, uvedl dopravní podnik na webu. Tramvaje ve směru z centra končí v zastávce Dvorce, v úseku Levského - Dvorce jezdí náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
Další zprávy