Foto: Od obnovy vesnické pouti po křeslo starosty. Z nadšence se stal muž na radnici

Foto: Od obnovy vesnické pouti po křeslo starosty. Z nadšence se stal muž na radnici
Ondřej Lochman pracoval na mezinárodních vzdělávacích projektech a sjezdil celý svět. Pak ho to začalo táhnout domů a vrátil se do rodné vsi Veselá u Mnichova Hradiště. Moc lidí tu už ale neznal, tak se rozhodl pořádat společenské a kulturní akce, a tím sousedy poznat.
S přáteli po čtyřiceti letech obnovili veselskou pouť.
Obec začala žít a z občanů se začala stávat komunita.
Vznikl spolek Veselá vesnice, má logo i maskota (kachny, kterých je tu plný rybník) a také standartu s heslem "Sranda vítězí".
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
18. 8. 2019 23:53
Ondřej Lochman (38) projezdil se vzdělávacími projekty celý svět. Pak ho to ale začalo táhnout domů, do rodné vsi Veselá. Obnovil zde zaniklé tradice a popularita ho postupně vynesla až do křesla starosty nedalekého Mnichova Hradiště. Svůj post s přehledem uhájil, když získal téměř dvakrát větší podporu než prve. Voliči ocenili, ze spolek Žijeme pro Hradiště vdechl tomuto městu nový život. Tato galerie je součástí seriálu Aktuálně.cz a Nadace Via o lidech, kteří se pomocí občanské iniciativy dostali až na radnici.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nymburk zřejmě dohraje play off basketbalové Ligy mistrů v září

Nymburští basketbalisté by měli spolu s dalšími čtvrtfinalisty dohrát Ligu mistrů na přelomu září a října formou závěrečného turnaje Final Eight. Při pondělní videokonferenci o tom rozhodlo vedení soutěže, která byla přerušena kvůli pandemii koronaviru. Hrát se bude jen na jeden zápas.

Vedení Ligy mistrů už sice stanovilo i přesný termín závěrečného turnaje pro nejlepší osmičku (30. září až 4. října), to se však stále může změnit. Aby se play off mohlo uskutečnit, musí být splněny čtyři podmínky. Musí se otevřít hranice, úřady musí povolit konání sportovních akcí, musí být povoleno hrát s diváky a kluby musí mít dost času na přípravu.

"Nyní se to zdá jako nejpravděpodobnější varianta, ale je možné, že se situace v Evropě bude měnit v pozitivním i negativním smyslu. Nikdo tak nedokáže odhadnout, jak to bude v září vypadat s cestováním. Takže je možné, že tato varianta bude ještě přehodnocena," uvedl výkonný ředitel Nymburka Ondřej Šimeček v tiskové zprávě

Další zprávy