Dovolené prezidentů: Zeman na chalupě, Klaus ve Varech, Havel na lodi i na Hrádečku

Dovolené prezidentů: Zeman na chalupě, Klaus ve Varech, Havel na lodi i na Hrádečku
Václav Klaus s Přemyslem Sobotkou na pouti v Krkonoších (srpen 2012).
Václav Havel na Hrádečku rád hostil i přátele - třeba řízky, které právě naklepává na zahradě u své chalupy.
Oblíbené rekreační místo prezidenta Miloše Zemana, v Novém Veselí na Vysočině spoluvlastní chalupu. Alespoň část dovolené tu tráví každý rok a chystá se tam i letos.
Prezident Zeman v Novém Veselí, červenec 2016.
Foto: Petr Lemberk / MAFRA / Profimedia
Dan Poláček Dan Poláček, Obrazová sekce
Aktualizováno 7. 7. 2020 14:49
Prezident Miloš Zeman v úterý zahájil letní dovolenou. Většinu volna by měl trávit na zámku v Lánech, na několik dnů plánuje odjet také na Vysočinu, kde v Novém Veselí spoluvlastní nemovitost. Podívejte se v naší galerii na fotografie z prezidentových dovolených v minulých letech a připomeňte si také, jak je trávili jeho předchůdci v úřadě.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Třináct obětí při sebevražedném útoku v Kábulu

Nejméně 13 obětí včetně dětí a 30 zraněných si vyžádal sebevražedný atentát u školy v Kábulu. Zranění některých jsou vážná, takže počet obětí může vzrůst. Islamistické hnutí Tálibán odpovědnost za útok odmítlo. "Sebevražedný útočník se snažil dostat do školy, ale její ochranka si ho všimla. Poté se útočník odpálil v blízkosti školy," citovala agentura AFP afghánské ministerstvo vnitra. Dnešní útok se odehrál jen dva dny poté, co při náletu afghánské armády, který zasáhl náboženskou školu v severovýchodní provincii Tachár, zahynulo nejméně 12 lidí, včetně dětí. Nálet byl namířen proti hnutí Tálibán, které krátce předtím ve stejné provincii zabilo téměř čtyři desítky příslušníků afghánských jednotek.

Další zprávy