William & Delvin na prodej. Známky OP jdou do dražby

ČTK ČTK
1. 10. 2013 14:10
Tří desítky značek mají podle znalců hodnotu zhruba tři miliony korun
Foto: Petr Protivánek

Prostějov - Insolvenční správkyně zkrachovalého Oděvního podniku Prostějov Miloslava Horská zahájila prodej jeho ochranných známek včetně vlajkové oděvní značky OP Prostějov Profashion.

Souhrnnou hodnotu tří desítek značek OP, které jsou zájemcům nabídnuty prostřednictvím elektronické aukce, znalci odhadli na zhruba tři miliony korun. "Aukce mají skončit na začátku listopadu," řekl Petr Charvát ze společnost Gaute, která aukce organizuje.

"Celkem ve dvanácti aukcích jsou nabízeny jak jednotlivé ochranné známky, tak i jejich soubory," uvedl Charvát. Mezi nejznámější ochranné známky, které jsou nyní k mání, kromě OP Prostějov Profashion patří také například William & Delvin, Copellini, Nero, Magnolia či Claudette.

Například vyvolávací cena známky OP Prostějov Profashion činí 495 000 korun, což je zhruba polovina odhadní ceny. Podle Horské lze nabízení známky využít pro oděvy, bižuterii, galanterii i sportovní módu.

Pod ochrannými známkami OP Profashion a OP Prostějov Profashion prostějovský Oděvní podnik dlouhá léta prodával v Česku i na zahraničních trzích svoji základní produkci pánské a dámské konfekce. Název OP Profashion nesla síť jeho podnikových prodejen. Oděvní podnik ročně prodal zboží se značkou OP Profashion či OP Prostějov Profashion zhruba za 17 milionů korun.

Vyvolávací cena ochranné známky William & Delvin WD The Express Original Jeans, pod kterou Oděvní podnik vyráběl a prodával kolekci džínové módy, byla stanovena na 350 000 korun.

Hlavní areál je stále na prodej

Horská na začátku září vyhlásila nové výběrové řízení na prodej jeho hlavního areálu v Prostějově. Zájemci mohou nabídky posílat do 3. října, přičemž jediným kritériem při jejich posuzování bude výše nabídnuté ceny.

První tendr na prodej hlavního areálu OP Horská zrušila. Investor, který za tyto nemovitosti v odhadované hodnotě 180 milionů nabídl zaplatit 25 milionů korun, nesplnil všechny podmínky.

Horská ve zprávě pro brněnský soud vypočítala dosavadní čistý příjem z prodeje výrobních areálů bývalých poboček OP a pozemků ke konci loňského září téměř na 99 milionů korun.

Dosud nejvíc peněz insolvenční správkyně pro věřitele OP získala prodejem výrobního areálu v Uherském Hradišti, jehož kupní cena činila 38 milionů korun.

V této celkové částce není zahrnut výtěžek z prodeje výroby na míru, který je 58 milionů korun. Součástí zprávy není ani 35 milionů z prodeje výrobních areálů OP v Olomouci, Ostravě a Drahanech, jelikož tyto transakce nebyly v září ještě dokončeny.

Pohledávky vůči OP nárokuje 555 věřitelů, kteří požádali o více než dvě miliardy korun. České spořitelně, která je zajištěným věřitelem, prostějovská textilka dluží zhruba 675 milionů korun.

Znalci hodnotu podniku odhadli zhruba na miliardu korun. V dobách, kdy OP provozoval své pobočné závody, pro něj pracovalo až 10 000 lidí. Po prohlášení konkurzu v roce 2010 se jejich počet postupně snížil na několik stovek.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Neznámí ozbrojenci v Bagdádu postříleli nejméně 15 lidí, 60 dalších zranili

Ozbrojenci v autech na bagdádském náměstí Chilání v pátek zastřelili nejméně 15 lidí včetně nejméně dvou policistů a 60 dalších zranili. Kdo za útokem stojí, zatím není jasné. S odvoláním na sdělení bezpečnostních složek a zdravotníků o tom informovala agentura AP.

Incident se stal v místě, kde se konají protesty. Lidé v panice začali před střelbou utíkat na nedaleké náměstí Tahrír a do blízkých mešit.

Střelba se odehrála ve chvíli, kdy demonstranti zablokovali tři důležité mosty v Bagdádu, které vedou k takzvané zelené zóně, kde sídlí vláda. Nejmenovaný demonstrant agentuře AP sdělil, že se protestující na mostě Sinak ocitli pod palbou a na místě jsou mrtví a zranění.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Fotbalisty Watfordu povede Pearson, bude třetím koučem v sezoně

Fotbalisty Watfordu povede ve zbytku sezony trenér Nigel Pearson, který se poslední celek tabulky pokusí zachránit v anglické lize. Na lavičce nahradí odvolaného španělského kouče Quiqueho Sáncheze Florese.

Šestapadesátiletý Pearson, bývalý trenér Leicesteru, bude už třetím koučem Watfordu v tomto ročníku. Mužstvo vstoupilo do ligy pod vedením Javiho Gracii, ten ale ve funkci vydržel jen do začátku září. Flores byl po špatných výsledcích odvolán v neděli.

Watford z patnácti ligových zápasů vyhrál jen jeden. Od udržení ho v současné době dělí sedm bodů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy