Penzijní společnost České pojišťovny připíše 2,1 procenta

Petr Kučera Petr Kučera
5. 5. 2014 12:56
Zatím nejvyšší výnos oznámila společnost Conseq, která loni převzala penzijní společnost Aegon.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Praha – Transformovaný fond Penzijní společnosti České pojišťovny loni zhodnotil úspory klientů o 2,1 procenta. Také on tedy překonal loňskou průměrnou inflaci, která činila 1,4 procenta. Předloni zhodnotil úspory o 2,2 procenta.

Fond, který před transformací penzijního připojištění působil pod názvem Penzijní fond České pojišťovny, má nyní téměř 1,3 milionu klientů. Celkový objem aktiv spravovaných Penzijní společností České pojišťovny – tedy po započtení všech fondů takzvaného druhého i třetího pilíře – překročil hranici 80 miliard korun.

Zatím nejvyšší výnos oznámila společnost Conseq, která loni převzala penzijní společnost Aegon. Za rok 2013 zhodnotila úspory klientů o 2,17 procenta. Penzijní společnost ze skupiny ČSOB připsala za loňský rok 1,7 procenta, Allianz penzijní společnost zhodnotila úspory o 1,6 procenta a penzijní společnost ze skupiny Komerční banky o 1,44 procenta.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy