Řetězec s obuví Humanic spustil v Česku e-shop. Hlavní ale zůstávají prodejny, vzkázal

ČTK ČTK
30. 11. 2017 11:44
E-shop nabízí více než 3000 druhů zboží.
Nakupování (Ilustrační foto)
Nakupování (Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Praha - Řetězec s obuví Humanic v Česku spustil internetový obchod. Zařadil se tak po bok konkurenčních značek, jako jsou Deichmann a Baťa. E-shop nabízí více než 3000 druhů zboží.

Humanic dodal, že se i nadále bude soustředit na kamenné prodejny, které postupně rekonstruuje. Celkem má řetězec v Česku 26 obchodů.

"On-line způsob nakupování je v dnešní době technologického vývoje žádaný a vycházíme tak vstříc i zákazníkům, kteří nemají naši prodejnu poblíž svého bydliště," řekla mluvčí firmy Kateřina Smutná.

Tržby Humanicu dosáhly loni v ČR 892 milionů korun a zisk 38 milionů korun. Tržby prodejen s obuví Deichmann v Česku loni stouply o 4,5 procenta na 2,04 miliardy korun. Spotřeba obuvi na obyvatele se v ČR pohybuje mezi 3,5 a 4,5 páru za rok.

Konkurenční řetězec CCC zase oznámil, že zavádí nový koncept prodejen. První prodejna podle nového konceptu byla dnes otevřena v Galerii Harfa v Praze. Rozloha prodejen by měla být v novém pojetí výrazně větší - standardně kolem 1000 metrů čtverečních.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Služba HBO Max zřejmě do Česka dorazí až příští rok

HBO možná zprovozní svou videotéku HBO Max v některých částech Evropy včetně Česka až příští rok. Firma se nyní soustřeďuje na Latinskou Ameriku, kde službu zpřístupnila 30. června. "Proto možná odložíme vstup na některé evropské trhy do začátku roku 2022," oznámil Pascal Desroches, finanční ředitel nadnárodní skupiny WarnerMedia, do které HBO náleží.

Podle webu Filmtoro.cz už česká pobočka potvrdila, že spuštění HBO Max pro zdejší zákazníky se odkládá na rok 2022. Dle dřívějšího plánu měla videotéka do Evropy dorazit ve druhé polovině letošního roku.

před 7 hodinami

Počet potvrzených obětí záplav v Německu dosáhl 180

Počet potvrzených obětí prudkých bouřek a záplav v Německu dosáhl 180, z toho 132 v západní spolkové zemi Porýní-Falc. Vyplývá to podle agentury AFP z bilance obětí po páteční aktualizaci německými úřady. Zhruba 150 lidí je nezvěstných nebo není možné je kontaktovat.

Předchozí bilance obětí záplav ze 14. a 15. července podle AFP činila 177. V nejhůře zasaženém regionu Porýní-Falc je nyní podle policie 132 potvrzených obětí na životě a 766 raněných. Dalších 149 je stále nezvěstných.

"Avšak neočekáváme, že konečný počet zemřelých se zvýší o tolik," řekl na tiskové konferenci zemský premiér Roger Lewentz s tím, že někteří lidé ze seznamu jsou na dovolené.

Zdroj: ČTK
Další zprávy