Půllitr z betonu, orgastické světlo i šperky z obrouček. Čím láká Prague Design Week

Iva Špačková Iva Špačková
19. 4. 2019 20:12
Spodní prádlo šité na míru, sádrové mísy, dřevěné zápisníky či šperky z různých materiálů, například toho, z něhož se vyráběly obroučky na brýle. To jsou příklady výrobků, které vystavují umělci na přehlídce svých děl nazvané Prague Design Week. Podívejte se, čím chtějí letos zákazníky zaujmout.
Foto: Prague Design Week

Lžíce na boty s rodokmenem

Autor: Petr Kopecký
Název značky: EnjoyTimber

Petr Kopecký vyrábí své výrobky - obouvací lžíce, kliky ke dveřím, dveře a lampy - z přirozeně uschlého dřeva, které nachází při svých procházkách lesem. Spadlé větve či uschlé kmeny moří přírodními oleji, natírá kaseinovou barvou, povrch dřeva kartáčuje, leští a opaluje. Dřevo doplňuje o další přírodní materiály (kořeny, větvičky, kameny…).

Výsledné výrobky, které Kopecký vyrábí podle vlastní fantazie či na přání zákazníka, kopírují původní tvar použitého materiálu, někdy je v nich využito i zcela neopracované dřevo a jsou v nich třeba zachovány i cestičky po broucích.

Každý výrobek je doplněn rodokmenem, tedy fotkou a mapkou místa, kde autor dřevo našel.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy