Alergici by si měli dát pozor na lepek v maďarských klobásách, varuje inspekce

ČTK ČTK
8. 8. 2016 16:37
Státní zemědělská a potravinářská inspekce varuje lidi alergické na lepek před výskytem této látky u některých potravin původem z Maďarska. Přítomnost lepku, který není na obalu deklarován, může ohrozit zdraví lidí s alergií nebo nesnášenlivostí na tuto látku. Konkrétně jde o klobásu s názvem Csabahús csabai csípös snack kolbász, s datem minimální trvanlivosti do 11. srpna 2016 od výrobce Kaiser Food, kterou inspektoři našli v prodejnách Albert. A také o Hungarian Pepperoni Spicy, s datem spotřeby do 3. srpna 2016, výrobce HU 96 EK v prodejnách Tesco. Uvedené řetězce musejí okamžitě stáhnout předmětné šarže z trhu.
Maďarské klobásy bez uvedených alergenů.
Maďarské klobásy bez uvedených alergenů. | Foto: SZPI
 

Právě se děje

před 44 minutami

Oštěpařka Tzéngková zlepšila v 17 letech juniorský světový rekord

Řecká oštěpařka Elína Tzéngková se stala v 17 letech juniorskou světovou rekordmankou. Na víkendovém domácím šampionátu v Janině hodila šestisetgramové náčiní do vzdálenosti 63,96 metru a o deset centimetrů překonala pět let staré maximum Kubánky Yulenmis Aguilarové.

Tzéngková se měsíc před osmnáctými narozeninami zapsala do rekordních tabulek hned prvním pokusem. Další neabsolvovala a bude se soustředit na šampionát dospělých o nadcházejícím víkendu.

Vítězka předloňských olympijských her mládeže se zároveň zařadila na druhé místo v národních historických tabulkách. Lepší je pouze dvojnásobná mistryně světa, evropská šampionka a majitelka stříbra a bronzu z olympijských her Mirela Manjaniová (67,51).

Další zprávy