O Chléb roku soutěžily i Mona Lisa a Marilyn Monroe. Podívejte se, kdo uspěl

Klikněte pro vstup do galerie.
Experti vybírali nejlepší chleby v Pardubicích na pekařské slavnosti s názvem Dny chleba.
Soutěže pořádané svazem pekařů se zúčastnilo 64 bochníků.
Ochutnávalo je 400 lidí z potravinářského oboru.
Mezi bochníky se objevil i chleba se znakem Pardubic.
Foto: Svaz pekařů a cukrářů v České republice, Tesco
Iva Špačková Iva Špačková
9. 6. 2018 9:06
Z více než 60 bochníků vybírali experti ty nejlepší. Soutěžní kategorie vyhrály chleby dvou malých lokálních pekáren a jednoho pekařského obra.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 40 minutami

Policisté pátrají po muži, který v Praze osahával mladu ženu, hrozí mu pět let vězení

Pražští kriminalisté pátrají po muži, který na začátku minulého týdne osahával devětadvacetiletou ženu na ulici v Praze 2. Napadená se musela před útočníkem schovat v blízkém hotelu. Policie zveřejnila záběr podezřelého a žádá veřejnost o pomoc při určení jeho identity. Muži hrozí za sexuálně motivovaný trestný čin až pět let vězení, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Telefonující ženu napadl dosud neznámý muž v pondělí 20. září kolem 07:00 na Novém Městě. Poté co se k ní zezadu přiblížil, políbil ji na krk a začal osahávat na hýždích. "I přes opakovaný nesouhlas ženy nepřestal a v osahávání mlčky pokračoval několik desítek vteřin," popsal Rybanský. Napadená žena se dala na útěk a před útočníkem se schovala v recepci blízkého hotelu, odkud zavolal policii.

Kriminalistům se podařilo získat záběry podezřelého. Je přibližně 175 centimetrů vysoký, má štíhlou postavu, krátce střižené vlasy a modré oči. V době činu měl na sobě černou mikinu s kapucí a červeným nápisem MC MXCIX, černé tepláky a tmavomodré boty Nike.

Mužovu totožnost zatím policisté neznají. "Pokud ho poznáváte, kontaktujte linku 158," vyzval veřejnost policejní mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy