Obchody prodávají nebezpečný samopal pro děti

Petr Kučera Petr Kučera, pek
17. 7. 2009 13:15
ČOI varuje před laserovou hračkou a plastovou žábou
Nebezpečný laserový samopal
Nebezpečný laserový samopal | Foto: ČOI

Praha - Nebezpečný laserový samopal pro děti objevila na trhu Česká obchodní inspekce. Jeho paprsek může způsobit poranění očí. Inspekce proto zakázala prodej této hračky, která pochází z Číny.

"Při běžném a předpokládaném způsobu užití výrobku je více než pravděpodobné, že nastane situace, při níž paprsek může přímo zasáhnout oko, čímž jej může poranit," říká ředitelka České obchodní inspekce Jana Příhodová.

Varování a zákaz prodeje se týkají samopalu prodávaného pod označením COMBAT GUN JD 375 Item No. 5171375 EAN: 8713151713751.

Nebezpečná plastová zvířátka
Nebezpečná plastová zvířátka | Foto: ČOI

Pozor i na plovací plastová zvířátka

Česká obchodní inspekce varuje také před dalším výrobkem, nebezpečným pro děti. Jde o plovací sadu - plastová zvířátka v podobě žáby, kachny, ryby a delfína (EAN: 8594877004114). Při testech se u žáby snadno uvolnilo oko.

";Při běžném způsobu užití výrobku může nastat situace, kdy dítě uvolněné oko vdechne a může si zablokovat dýchací ústrojí," varuje Příhodová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy