Nová nákupní centra v Česku. Podívejte se, kde otevřou

Nová nákupní centra v Česku. Podívejte se, kde otevřou
S ročním zpožděním se má v březnu otevřít obří nákupní centrum ve středu Kladna. Na ploše o rozloze 26 tisíc metrů čtverečních nabídne Central Kladno asi stovku obchodů. K dispozici bude 650 parkovacích míst. Investorem je společnost KCC Development, realizací byla pověřena firma Crestyl.
Developerské společnosti trvalo tři roky, než získala všechna potřebná povolení. Ke stavbě totiž byla řada připomínek. Se stavbou, která investora přijde na 1,5 miliardy korun, se tak začalo teprve na konci roku 2013.
Kladenská radnice prosadila, aby se součástí nového komplexu Central stala i část fasády starého učitelského ústavu.
Společnost Crestyl předpokládá, že v době otevření bude mít nájemce už 90 procent ploch. Mezi nájemníky patří například řetězce Albert, Baťa, CCC, Euronics, dm drogerie, C&A nebo KFC. Lidé tu najdou i lékárnu, kadeřnictví nebo 5D kino. Zajímavostí má být interaktivní koutek, který developer vytvořil ve spolupráci s "místní" firmou Lego. Hlavním modelem bude několikametrová kopie pražského Hlavního nádraží s pohyblivými vlaky a vozy metra.
Foto: Crestyl
Kateřina Vokurková Kateřina Vokurková
4. 1. 2015 17:00
Celková plocha nákupních center v Česku se v roce 2015 přiblíží k hranici 2,4 milionu metrů čtverečních.

Praha - Prostor pro otevření nových nákupních center v Česku se snižuje. Zatímco v roce 2014 otevřelo šest nových, v roce 2015 by mělo jít jen o tři nová a jedno zrekonstruované. Podle poradenské společnosti CBRE je potenciál pro výstavbu už jen ve vybraných tuzemských městech. Přichází tak spíše fáze rekonstrukcí stávajících nákupních domů.

Celková plocha nákupních center dosahuje podle CBRE ke konci roku 2014 celkem 2,3 milionu metrů čtverečních. V roce 2015 má přibýt dalších 73 tisíc metrů.

Podívejte se, jaká nákupní centra v roce 2015 otevřou (klikněte na úvodní fotografii).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy