Nová nákupní centra v Česku. Podívejte se, kde otevřou

Nová nákupní centra v Česku. Podívejte se, kde otevřou
S ročním zpožděním se má v březnu otevřít obří nákupní centrum ve středu Kladna. Na ploše o rozloze 26 tisíc metrů čtverečních nabídne Central Kladno asi stovku obchodů. K dispozici bude 650 parkovacích míst. Investorem je společnost KCC Development, realizací byla pověřena firma Crestyl.
Developerské společnosti trvalo tři roky, než získala všechna potřebná povolení. Ke stavbě totiž byla řada připomínek. Se stavbou, která investora přijde na 1,5 miliardy korun, se tak začalo teprve na konci roku 2013.
Kladenská radnice prosadila, aby se součástí nového komplexu Central stala i část fasády starého učitelského ústavu.
Společnost Crestyl předpokládá, že v době otevření bude mít nájemce už 90 procent ploch. Mezi nájemníky patří například řetězce Albert, Baťa, CCC, Euronics, dm drogerie, C&A nebo KFC. Lidé tu najdou i lékárnu, kadeřnictví nebo 5D kino. Zajímavostí má být interaktivní koutek, který developer vytvořil ve spolupráci s "místní" firmou Lego. Hlavním modelem bude několikametrová kopie pražského Hlavního nádraží s pohyblivými vlaky a vozy metra.
Foto: Crestyl
Kateřina Vokurková Kateřina Vokurková
4. 1. 2015 17:00
Celková plocha nákupních center v Česku se v roce 2015 přiblíží k hranici 2,4 milionu metrů čtverečních.

Praha - Prostor pro otevření nových nákupních center v Česku se snižuje. Zatímco v roce 2014 otevřelo šest nových, v roce 2015 by mělo jít jen o tři nová a jedno zrekonstruované. Podle poradenské společnosti CBRE je potenciál pro výstavbu už jen ve vybraných tuzemských městech. Přichází tak spíše fáze rekonstrukcí stávajících nákupních domů.

Celková plocha nákupních center dosahuje podle CBRE ke konci roku 2014 celkem 2,3 milionu metrů čtverečních. V roce 2015 má přibýt dalších 73 tisíc metrů.

Podívejte se, jaká nákupní centra v roce 2015 otevřou (klikněte na úvodní fotografii).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Polský prezident Duda řekl, že navrhne mírnější znění protipotratového zákona

Polský prezident Andrzej Duda navrhne parlamentu mírnější znění nového návrhu protipotratového zákona, který se má zpřísnit po verdiktu ústavního soudu. Ten rozhodl, že přerušení těhotenství v případě poškození plodu odporuje ústavě, podle Dudy by ale měly mít na interrupci právo ženy, jejichž nenarozené dítě má závažné vývojové vady.

Duda se snahou o mírnější postup v případě interrupcí odchýlil od stanoviska konzervativního vedení katolické země. Prezident chce prosadit, aby ženy mohly podstoupit potrat v případě, kdy lékařská vyšetření ukážou tak závažné poškození plodu, že by se dítě narodí mrtvé nebo zemře krátce po porodu. "Doufám, že v této věci nastane politický konsensus," uvedl Duda.

Minulý týden ústavní soud, složený převážně ze soudců nominovaných vládnoucí stranou Právo a spravedlnost (PiS), shledal, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu odporuje ústavě. Na tyto případy podle statistik připadalo 98 procent legálních potratů v minulých letech. Povoleny zůstávají interrupce v případě ohrožení života či zdraví matky, anebo pokud je těhotenství důsledkem znásilnění či incestu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy