Odkdy je Milka fialová, co má společného s bernardýnem a proč se tak jmenuje? Projděte se historií

Klikněte pro vstup do galerie.
Značka Milka vznikla v roce 1901 z německých slov odkazujících na hlavní ingredience čokolády - mléko a kakao (Milch, Kakao). Na patentovém úřadě v Berlíně ji nechal zapsat výrobce čokolády - firma Suchard. Obal čokolády měl už tehdy fialovou barvu a za krávou se rýsovaly Alpy.
V roce 1972 se fialová barva přenáší na kůži dojnice a fialová kráva se tak stává zřetelným symbolem značky. Za její podobou stála agentura Young & Rubicam.
Holčička se pro zvýšení popularity čokoládového výrobku hodí vždy. Plakát je z roku 1930 a je na něm vidět, jak se v průběhu let mění oblečení.
Tento plakát je z roku 1906. Ukazuje, že horaly může v horách vzpružit nejen rum, ale i čokoláda. Reklama pomáhá. Poté co si Milka získala německý trh, expanduje v roce 1908 na rakouský.
Foto: Mondelēz International
Iva Špačková Iva Špačková
Aktualizováno 6. 8. 2018 17:42
Jedna z nejznámějších čokoládových značek mění téměř po dvaceti letech své logo. Jak ale vypadalo to první, které vzniklo v roce 1901? A kolik změn musela Milka za svůj život prodělat? Podívejte se v galerii, jak šel čas s mléčnou čokoládou.
 

Právě se děje

před 7 minutami

Mongolsko se kvůli viru izoluje: zavírá hraniční přechody, školy i univerzity

Mongolsko od dnešního dne až do 2. března uzavře všechny školky, školy, univerzity a další vzdělávací zařízení. Tamní úřady se tak snaží zabránit šíření smrtícího koronaviru, který v uplynulých dnech zasáhl sousední Čínu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na mongolská média. Úřady rovněž uzavřely pro chodce a automobilovou dopravu všechny hraniční přechody a zakázaly veškerá veřejná shromáždění.

Zdroj: ČTK
před 9 minutami

Při útoku na ambasádu USA v Iráku byl zraněn jeden člověk

Při nedělním raketovém útoku, který zasáhl velvyslanectví Spojených států v Bagdádu, utrpěl zranění nejméně jeden zaměstnanec ambasády. Agentuře AFP to řekl nejmenovaný irácký zdroj.

Reportér televizní stanice Al-Arabíja popsal, že viděl uvnitř areálu přistávat americký letoun. Zraněných je podle něj více, Washington ale tyto informace zatím nekomentoval. Celkem bylo vypáleno pět raket, areál ambasády zasáhly tři, jedna z nich pak jídelnu v době večeře.

Podle agentury AFP je to poprvé, co rakety dopadly přímo na americkou ambasádu, nacházející se v opevněné a přísně střežené zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy