Odkdy je Milka fialová, co má společného s bernardýnem a proč se tak jmenuje? Projděte se historií

Klikněte pro vstup do galerie.
Značka Milka vznikla v roce 1901 z německých slov odkazujících na hlavní ingredience čokolády - mléko a kakao (Milch, Kakao). Na patentovém úřadě v Berlíně ji nechal zapsat výrobce čokolády - firma Suchard. Obal čokolády měl už tehdy fialovou barvu a za krávou se rýsovaly Alpy.
V roce 1972 se fialová barva přenáší na kůži dojnice a fialová kráva se tak stává zřetelným symbolem značky. Za její podobou stála agentura Young & Rubicam.
Holčička se pro zvýšení popularity čokoládového výrobku hodí vždy. Plakát je z roku 1930 a je na něm vidět, jak se v průběhu let mění oblečení.
Tento plakát je z roku 1906. Ukazuje, že horaly může v horách vzpružit nejen rum, ale i čokoláda. Reklama pomáhá. Poté co si Milka získala německý trh, expanduje v roce 1908 na rakouský.
Foto: Mondelēz International
Iva Špačková Iva Špačková
Aktualizováno 6. 8. 2018 17:42
Jedna z nejznámějších čokoládových značek mění téměř po dvaceti letech své logo. Jak ale vypadalo to první, které vzniklo v roce 1901? A kolik změn musela Milka za svůj život prodělat? Podívejte se v galerii, jak šel čas s mléčnou čokoládou.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy