Lidl vrací čtvrt milionu velikonočních vajec do Německa

Ekonomika Ekonomika, red eko
14. 4. 2009 16:14
Zásilka vařených vajíček se musí vrátit do země původu.

Brno - Víc než čtvrt miliónu nabarvených velikonočních vajec poputuje v následujících dnech z Česka do Německa. Nejde však o monstrózní velikonoční výslužku.

Řetězec diskontních prodejen Lidl totiž musí vrátit přes 280 tisíc vajec, která se před Velikonocemi chystal prodávat bez potřebného identifikačního označení výrobce.

Zásilku barevných vajec bez označení totiž odhalili minulý týden inspektoři Státní veterinární správy v logistických centrech Lidlu. A právě správa nařídila jejich vrácení německému výrobci.

„Inspektoři zajistili 28 062 balení vařených barvených vajec po 10 kusech v úterý před Velikonoci. Ten, kdo hodlal uvést do oběhu správně neoznačená vejce musí počítat s pokutou, zřejmě přes sto tisíc korun," doplnil mluvčí inspekce Josef Duben.

Bez přesného označení, které udává detaily o původu výrobku, by totiž nebylo možné řešit případné problémy. Žádné z balení se však na pulty nedostalo.

Čtěte také:

Varování: Na trhu jsou nebezpečné hračky i voda

Inspekce vyšetřovala další jedovaté ořechy

Inspektoři pátrají po Češích, kteří šidí cizí turisty

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy