Kaufland musel zavřít kvůli problému s pokladnami. Odpoledne už má znovu otevřeno

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 3. 2018 13:27
Kvůli technickým problémům muselo být 24 obchodů zavřeno, v dalších byl omezen provoz. Po poledni již byly všechny prodejny znovu otevřeny.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Rasch/Economia

Praha - Obchodní řetězec Kaufland se dnes několik hodin potýkal s výpadkem pokladního systému. Kvůli technickým problémům muselo být 24 obchodů zavřeno, v dalších byl omezen provoz. Po poledni již byly všechny prodejny znovu otevřeny, informovala společnost.

"Chybu jsme velmi rychle identifikovali a provedli jsme nápravu. Od 11:00 začaly postupně všechny prodejny fungovat v běžném režimu," uvedla mluvčí společnosti Kaufland Renata Maierl.

Například prodejna v Českých Budějovicích byla uzavřena jen ráno, v poledne byla v provozu polovina z 16 pokladen. Kaufland v Sokolově byl kvůli problémům s pokladnami asi 15 minut uzavřen, kolem 12:00 se dalo platit u poloviny pokladen, v obchodě se tvořily fronty.

Na sociálních sítích si lidé stěžovali na dlouhé fronty v obchodech, někteří ráno nechali v prodejně vozíky s nákupem a raději odešli. "Omlouváme se tímto všem našim zákazníkům za způsobené komplikace a děkujeme našim zaměstnancům za zvládnutí obtížné situace," dodala mluvčí.

Lidl, který také patří do německé maloobchodní skupiny Lidl & Schwarz-Gruppe, žádné problémy neměl.

Kaufland, který je největším tuzemským obchodním řetězcem, nyní provozuje v Česku 129 prodejen. Ve finančním roce 2016/2017 tržby 57 miliard korun a zisk před zdaněním 1,97 miliardy korun.

Na tuzemský trh vstoupil v roce 1998, zaměstnává v ČR více než 18 000 lidí. Kaufland působí v sedmi zemích Evropy - v Německu, ČR, na Slovensku, v Polsku, Chorvatsku, Rumunsku a Bulharsku. Provozuje více než 1230 prodejen, masozávody a logistická a distribuční centra. Zaměstnává více než 150 500 lidí.

 

Právě se děje

Další zprávy