Foto: Značkové zboží s velkou slevou. V Česku se otevřou další dvě outletová centra

Petr Kučera Petr Kučera
20. 11. 2017 12:28
Společnost TK Development získala stavební povolení na výstavbu projektu Outlet Arena Moravia. První fáze se má otevřít už za rok. Ještě dříve chce přivítat návštěvníky dlouho odkládaný obří projekt u pražského letiště. Podívejte se na nové vizualizace.
Outlet Arena Moravia
Outlet Arena Moravia | Foto: TK Development

Outlet Arena Moravia

V Ostravě vyroste další, v pořadí (podle plánovaného otevření) zřejmě čtvrté outletové centrum v České republice - a první na severní Moravě. Developerská společnost TK Development získala stavební povolení na výstavbu projektu Outlet Arena Moravia. Vznikne v Přívoze poblíž centra Ostravy u dálnice D1 v proluce u Hlučínské ulice.

Právě blízkost dvou dopravních tepen, jimiž denně projíždí na 60 tisíc automobilů, má být hlavním lákadlem pro budoucí nájemce. "V okruhu 60 minut jízdy žije až 3,2 milionu obyvatel," dodává Mogens Pedersen, generální ředitel TK Development. Firma spoléhá i na blízkost Polska, věří také v zájem turistů navštěvujících Beskydy.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy