Jak naspořit dětem do 18 let co nejvíc peněz: nabízí se zlato, fondy ale i "penzijko"

Kateřina Hovorková Kateřina Hovorková
31. 10. 2018 6:12
Kam ukládat peníze dětem, aby v 18 letech dostaly co nejvíce peněz? Podívejte se na možnosti a porovnejte výnosy.
Foto: ČTK

Možností, jak spořit dětem, je několik

Jde o častou otázku rodičů: Kam mám spořit dítěti, aby to co nejvíc vynášelo. Chci mu dát v osmnácti letech něco do začátku.

Rodiče mají na výběr z několika základních produktů - spořicí účet, stavební spoření, pravidelné investice do fondů, doplňkové penzijní spoření. A pak alternativní investice.

  • Aktuálně.cz zmapovalo, jaké finanční produkty na trhu se nabízejí a kolik spoření vydělají, pokud budete ukládat po dobu celých osmnácti let 1000 korun měsíčně.
  • Následující výpočty jsou pouze orientační, neboť úroky a výnosy se samozřejmě po celou dobu spoření mění, své si ukrajuje též inflace a například i měnící se zdanění.
 

Právě se děje

před 6 minutami

Spojené státy chtějí do roku 2030 snížit emise o více než polovinu oproti roku 2005

Spojené státy se zavázaly do roku 2030 snížit své emise skleníkových plynů o 50 až 52 procent oproti úrovni z roku 2005. Podle agentury Reuters to ve čtvrtek řekl novinářům činitel administrativy prezidenta Joea Bidena. Šéf Bílého domu hostí dvoudenní virtuální summit světových lídrů zaměřený na boj s klimatickými změnami. Smyslem nově stanoveného cíle je podle americké vlády přimět další velké producenty skleníkových plynu ke zvýšení vlastních ambicí.

Biden se od ledna, kdy se ujal úřadu, snaží znovu postavit USA do čela celosvětového boje s klimatickými změnami po prezidentství jeho předchůdce Donalda Trumpa, který USA stáhl z pařížské klimatické dohody, která měla zajistit snižování emisí.

Nový cíl je podle Reuters význačným milníkem v Bidenově širší snaze dovést USA k takzvané uhlíkové neutralitě do roku 2050. Prezident přitom počítá s tím, že jeho plán přinese Američanům miliony nových a dobře placených pracovních pozic. Opoziční republikáni naopak tvrdí, že americké hospodářství poškodí.

Zdroj: ČTK
před 9 minutami

Ruská armáda zahájila rozsáhlé vojenské cvičení na Krymu

Ruská armáda ve čtvrtek zahájila rozsáhlé vojenské cvičení na Krymu a v Černém moři. Účastní se ho přes 10 tisíc vojáků, k dispozici mají více než 1200 kusů zbraní a vojenské techniky a desítky válečných lodí, informují ruské tiskové agentury s odvoláním na ministerstvo obrany. Podle agentury AP tím Moskva ukazuje sílu v době rostoucího napětí mezi Ruskem a Ukrajinou. Rusko anektovalo ukrajinský poloostrov Krym v roce 2014, kvůli čemuž Západ na Moskvu uvalil sankce. Kyjev a Západ v poslední době s obavami sledují posilování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou.

Do cvičení se podle ruského ministerstva obrany zapojily různé složky armády, mimo jiné také výsadkové vojsko či jednotky protivzdušné obrany. Na manévry dorazil rovněž ruský ministr obrany Sergej Šojgu, který na ně dohlíží. Kvůli cvičení Rusko již dříve uzavřelo část námořního a nyní také vzdušného prostoru v Černém moři kolem Krymu. Proti tomu protestovala Ukrajina i Spojené státy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy