Hello bank zatím nové klienty neláká, soustředí se na převod stovek tisíc lidí z Cetelemu

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
8. 11. 2017 14:57
Širší veřejnost se o nové bance na českém trhu dozví zřejmě až od prosince, kdy banka spustí reklamní kampaň. Její služby jsou konkurenceschopné.
Hello. Ilsutrační snímek.
Hello. Ilsutrační snímek. | Foto: Hello bank

Praha - Hello bank začne nové klienty výrazně lákat až na úplném konci letošního roku. Do té doby chce pokračovat v převodu zhruba 400 tisíc klientů, které získala ještě jako Cetelem, pod novou značku a do nového internetového bankovnictví. Na dnešním setkání s médii to uvedli zástupci banky.

Hello bank je přejmenovaná úvěrová firma Cetelem, která po získání bankovní licence začala vedle úvěrů a kreditních karet zhruba od poloviny října nabízet také bezplatný bankovní účet nebo spořicí účet se solidním úrokem.

Tato banka z největší francouzské finanční skupiny BNP Paribas v prosinci přijde s reklamní kampaní, která začne lákat nové klienty. Ukáže se například v televizních spotech, detaily o kampani zatím ale zástupci banky neprozrazují.

Masivní příliv nových klientů zatím Hello bank podle Pithartové nepotřebuje. "Chceme se nyní soustředit na převod stávajících klientů pod nové služby," říká.

Konkrétní čísla - kolik stávajících klientů bývalé úvěrové firmy si už zřídilo nový účet nebo kolik nových klientů banka získala poté, co se o jejím působení v Česku začalo psát - ale prozradit nechce. Bližší informace slibují zástupci Hello bank až v prvním čtvrtletí roku 2018, kdy představí střednědobou strategii.

Marketingová šéfka zatím prozradila jen to, že nyní nabízené služby - tedy především půjčky, kreditní karty a jednoduchý běžný účet - zůstanou základem nabídky i dál. Jestli a kdy přibudou třeba i hypotéky, zatím říci nechce.

Cetelem už dříve hypotéky nabízel ve spolupráci s hypoteční bankou Wüstenrot. Je možné, že podobnou spolupráci se třetí stranou Hello bank využije i v budoucnu.

Banka má pobočky v Brně, Ostravě a Praze. Její služby si ale lze objednat i na internetu. Půjčky pak banka nabízí i u svých partnerů přímo v obchodech nebo na e-shopech.

Nabídka služeb Hello Bank snese porovnání s konkurencí. Nezačíná sice se štědrým úrokem na spořicím účtu (jako to při letošním rozjezdu udělal další nováček - Banka Creditas, která lákala na 1,1 procenta), ale i tak patří k těm zajímavějším na trhu.

Hello Bank startuje s běžným účtem zdarma, který zahrnuje odchozí a příchozí platby bez poplatku a tři výběry z jakéhokoliv bankomatu v Česku měsíčně. Každý další je za 30 korun. To je sice už obvyklý standard v Česku, ale na rozdíl od mnoha jiných konkurentů s tím nejsou spojeny žádné jiné podmínky, jako je určitý pravidelný přísun peněz na běžný účet měsíčně nebo využívání platební karty (podrobné porovnání jsme přinesli v tomto přehledu).

Nadprůměrné v porovnání s trhem je úročení na běžném účtu ve výši 0,3 procenta na zůstatek do 100 tisíc korun. Na spořicím účtu je úrok rovněž 0,3 procenta, ale na zůstatek až do 300 tisíc korun. I v tomto případě k tomu nejsou žádné dodatečné podmínky.

U některých bank sice klienti mohou dostat i vyšší úrok, ale ten je spojený právě s konkrétními podmínkami. Například v Air Bank je úrok ve výši jednoho procenta, který je na běžném účtu na částku do 100 tisíc korun, svázaný s povinností zaplatit kartou minimálně pětkrát měsíčně.

Spotřebitelské úvěry Hello Bank prodává se sazbou od 5,9 procenta. Na této úrovni začínají i největší konkurenti, například Moneta Money Bank.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas další aktuality a rady! Osobní finance Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Sněmovna USA schválila krátkodobé financování vlády, Trump má peníze do Vánoc

Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, který na měsíc zajistí finance pro chod vlády USA. Federální administrativa prezidenta Donalda Trumpa má prozatím peníze na provoz do čtvrtka, nové opatření jí peníze zaručí do 20. prosince. Návrh musí ještě podpořit Senát a podepsat prezident, který ale toto řešení podle agentury Reuters podporuje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy