Expert: Půjčky zdatně konkurují bankovním úvěrům

Red Eko
19. 8. 2008 12:09
Na dotazy odpovídala Gabriela Pithartová z Cetelemu
Foto: Aktuálně.cz

Online - Půjčujeme si běžně na vybavení či rekonstrukci bytu, novou televizi, počítač a ani dovolená na dluh není výjimkou.

Jenže někdy není čas zajít do banky, nebo se vám jednoduše nechce ztrácet u přepážky čas.

Některé finanční instituce proto nabízejí úvěry po internetu. Stačí jen vyplnit žádost a popřípadě společnosti poslat doklady, které žádá. Třeba v případě Raiffeisenbank se jedná o předschválené půjčky, které banka nabízí svým klientům rovnou k čerpání pomocí netbankingu.

Speciálně nárůst online půjček zaznamenala ve svých výkazech i finanční společnost Cetelem. Meziročně jich poskytla o 15 procent více. Její Online půjčku lze také vyřídit bez jediné návštěvy pobočky firmy. Lze si ale půjčit za podmínek výhodnějších než v bance?

Může finanční společnost bance konkurovat? Je pojištění k půjčce drahé nebo se vyplatí? Dá se půjčit s rozumem? Co je potřeba zvážit před podáním žádosti o úvěr?

Na dotazy čtenářů Aktuálně.cz o půjčkách a úvěrech odpovídala Gabriela Pithartová, šéfka marketingu společnosti Cetelem.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V domově důchodců v Unhošti hoří, hasiči evakuovali kolem 90 lidí

Hasiči likvidují požár v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Evakuovali kolem 90 klientů, oheň již mají pod kontrolou. Nikdo nebyl zraněn, pouze jedné ženě se udělalo nevolno a skončila v péči záchranářů, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.

Událost byla hlášena kolem 17:15. Oheň podle mluvčího zcela zachvátil prostory kadeřnictví, které jsou součástí areálu. "Místnost byla požárem zasažena v plném rozsahu," uvedl Gabriel. Po necelé půlhodině se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu, kolem 18:45 budovu dohašovali.

Domov je v centru města, kvůli zásahu byla zastavena doprava. Po uhašení bude podle Gabriela možné klienty pustit zpátky. "Z požáru už nejdou zplodiny hoření a většina domova je normálně dál obyvatelná," dodal.

Další zprávy