Eurojackpot si vsadilo 60 tisíc Čechů, zaplatili 13 milionů

9. 10. 2014 17:11
První losování Eurojackpotu s českou účastí proběhne v pátek večer.
Foto: eurojackpot.org

Praha - Evropská loterie Eurojackpot s miliardovými výhrami nalákala na 60 tisíc Čechů. "Zatím evidujeme čtvrt milionu sázek a celkové tržby 13 milionů korun," řekl mluvčí společnosti Sazka Václav Friedmann. První losování s českou účastí se uskuteční v Helsinkách v pátek večer.

"Od soboty, kdy jsme začali sázky přijímat, máme náběry kolem dvou milionů korun denně," doplnil Friedmann.

Podle něj se splnily předpoklady společnosti, že Eurojackpot přiláká Sazce hlavně nové klienty. Na zájmu o tradiční hru Sportka se prý totiž nová loterie příliš neprojevila. Naplnit by se nejspíš měly i předpoklady, že vysoké výhry zaujmou sto tisíc lidí, kteří si vsadí. Nejvíce sázek Sazka očekává v pátek.

Nejvyšší výhra dosáhla 1,7 miliardy korun

Miliardářská loterie Eurojackpot se hraje v 17 evropských zemích, na výhry se skládají všichni sázející. Pro získání hlavní výhry je nutné trefit sedm čísel, přičemž sázející tipuje pět čísel z 50 a dvě z deseti. Na jedné sázence může vsadit maximálně šest sloupců, jeden sloupec stojí 60 korun. Předplatné lze zaplatit až na šest slosování dopředu. Kromě toho Sazka nabídne za 40 korun také doplňkovou hru Extra 6, která se hraje na stejném principu jako Šance u hry Sportka.

Nejvyšší výhra v Eurojackpotu zatím padla ve Finsku, v přepočtu přes 1,7 miliardy korun. Také druhá nejvyšší částka, kolem 1,5 miliardy korun, putovala sázkařům z Finska. Přes 1,2 miliardy korun také dvakrát vyhrály sázenky podané v Německu.

Losování je v pátek večer

V jackpotu je vždy minimálně deset milionů eur (nyní v přepočtu 276,35 milionu korun), maximálně se může vyšplhat na 90 milionů eur (zhruba 2,5 miliardy korun). Výhra je v případě potřeby přepočítána podle aktuálního kurzu platného v den losování, Češi by tak obdrželi částky v korunách.

Losování Eurojackpotu se koná každý pátek od 20 hodin místního času v Helsinkách a je možné sledovat ho na stránkách Eurojackpot.cz v pátek po slosování. Výsledky by měly být k dispozici i na webových stránkách Sazky, tikety si budou moct lidé zkontrolovat také v aplikaci Sazky nebo na terminálech.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy