Do Sazky přišel výherce pro více než 200 milionů. Byl klidný, perfektně připravený a s pěti účty

Ekonomika Ekonomika
3. 10. 2016 14:03
Muž ve středním věku z Ústeckého kraje se o peníze přihlásil devět dní před vypršením lhůty. Částku, která je třetí nejvyšší loterijní výhrou v Česku, chce poslat na pět různých bankovních účtů.
Foto: Sazka

Praha – Perfektně připravený si do budovy Sazky pro více jak 200 milionů korun přišel muž středního věku z Ústeckého kraje. Přihlásil se tu o druhou nejvyšší výhru v historii Sportky - 201 252 720 korun. Učinil tak jen devět dní před vypršením lhůty na vyzvednutí výhry.

"Výherce působil velice klidným dojmem a bylo zřejmé, že je perfektně připravený. V sídle Sazky hovořil pouze s jedním zaměstnancem, kterému předložil čísla pěti různých bankovních účtů. U čísla konta byla navíc vždy uvedena přesná částka, jaká má být poslána," říká mluvčí Sazky Václav Friedmann.

Bližší informace o tom, jak s penězi dále naloží, nechtěl muž specifikovat, pouze uvedl, že má promyšlenou investiční strategii. "Na místě využil možnosti odnést si v hotovosti 270 tisíc korun. Zbývajících více než 200 milionů dorazí na účty výherce nejpozději do 60 dní, tedy začátkem prosince," dodává Friedmann.

V České republice padla jen dvakrát vyšší loterní výhra. Před třemi lety si manželský pár z Chrudimska odnesl ve Sportce bezmála 400 milionů korun. Absolutním rekordmanem je pak šťastlivec z Pardubického kraje, který ve hře Eurojackpot získal 2,466 miliardy korun.

"Bylo by skvělé po roce přivítat do klubu miliardářů dalšího Čecha. Právě tento pátek opět hrajeme o téměř 2,5 miliardy korun, tedy nejvyšší možnou sumu jakou Eurojackpot nabízí," dodává Václav Friedmann.

V letošním roce se prostřednictvím loterních her Sazky stalo milionářem už 93 výherců, kteří si rozdělili celkem 707 550 131 korun.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Pražské letiště odbavilo v srpnu téměř 700 000 lidí, meziročně o 102 procent víc

Pražské letiště v srpnu odbavilo téměř 700 000 pasažérů, což je o 102 procent více než v předchozím roce. Oproti předkrizovému období jde však o propad o 65 procent. Nejvíce se létalo do Řecka, nejoblíbenější destinací byl bulharský Burgas. V pondělí to uvedlo Letiště Praha. Češi v létě mířili hlavně do tradičních letních dovolenkových destinací. V současnosti se z Prahy létá do více než stovky míst.

"V měsíci srpnu se nám potvrdily naše prognózy o silném výjezdovém cestovním ruchu. V souvislosti s postupným rozvolněním opatření došlo i k mírnému oživení cestovního ruchu z vybraných zemí jako jsou například Izrael nebo Spojené státy americké,“ řekl ředitel leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslav Filip. Během srpna se na pražském letišti uskutečnilo přes 7500 vzletů a přistání, což představuje nárůst o 39 procent oproti loňskému srpnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy