Do Sazky přišel výherce pro více než 200 milionů. Byl klidný, perfektně připravený a s pěti účty

Ekonomika Ekonomika
3. 10. 2016 14:03
Muž ve středním věku z Ústeckého kraje se o peníze přihlásil devět dní před vypršením lhůty. Částku, která je třetí nejvyšší loterijní výhrou v Česku, chce poslat na pět různých bankovních účtů.
Foto: Sazka

Praha – Perfektně připravený si do budovy Sazky pro více jak 200 milionů korun přišel muž středního věku z Ústeckého kraje. Přihlásil se tu o druhou nejvyšší výhru v historii Sportky - 201 252 720 korun. Učinil tak jen devět dní před vypršením lhůty na vyzvednutí výhry.

"Výherce působil velice klidným dojmem a bylo zřejmé, že je perfektně připravený. V sídle Sazky hovořil pouze s jedním zaměstnancem, kterému předložil čísla pěti různých bankovních účtů. U čísla konta byla navíc vždy uvedena přesná částka, jaká má být poslána," říká mluvčí Sazky Václav Friedmann.

Bližší informace o tom, jak s penězi dále naloží, nechtěl muž specifikovat, pouze uvedl, že má promyšlenou investiční strategii. "Na místě využil možnosti odnést si v hotovosti 270 tisíc korun. Zbývajících více než 200 milionů dorazí na účty výherce nejpozději do 60 dní, tedy začátkem prosince," dodává Friedmann.

V České republice padla jen dvakrát vyšší loterní výhra. Před třemi lety si manželský pár z Chrudimska odnesl ve Sportce bezmála 400 milionů korun. Absolutním rekordmanem je pak šťastlivec z Pardubického kraje, který ve hře Eurojackpot získal 2,466 miliardy korun.

"Bylo by skvělé po roce přivítat do klubu miliardářů dalšího Čecha. Právě tento pátek opět hrajeme o téměř 2,5 miliardy korun, tedy nejvyšší možnou sumu jakou Eurojackpot nabízí," dodává Václav Friedmann.

V letošním roce se prostřednictvím loterních her Sazky stalo milionářem už 93 výherců, kteří si rozdělili celkem 707 550 131 korun.

 

Právě se děje

Další zprávy