Češi přestávají řešit vánoční úklid, téměř polovina lidí ho nedělá, zjistil průzkum

Ekonomika Ekonomika
8. 12. 2015 12:50
Velký předvánoční úklid už Češi neřeší tolik jako v minulosti. Zabývají se jím sice téměř tři pětiny (58 procent) lidí, ale už 42 procent uvedlo, že uklízí průběžně a velký úklid před Vánoci nedělají. Vyplývá to z listopadového průzkumu společnosti Dunnhumby pro řetězec Tesco, jehož se zúčastnilo přes 400 respondentů. Téměř třetina (31 procent) z lidí, kteří před Vánocemi uklízejí, chce mít tuto činnost už za sebou, a uklízí proto hned na začátku prosince. Naopak 34 procent nechává úklid až na poslední chvíli, tedy pár dní před Štědrým dnem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy