Air Bank jako slevomat. Nabídne auta i televize

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
4. 9. 2013 18:41
Budeme dělat věci, které jiné banky nedělají, řekl Forbesu Jiří Šmejc
Interiér první pobočky Air Bank
Interiér první pobočky Air Bank | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Air Bank ze skupiny PPF plánuje, že od příštího roku nabídne lidem něco navíc než jen běžné a spořicí účty nebo úvěry. Chce lidem začít pomáhat například s nákupem auta, domu či televize, který by nejen zafinancovala, ale i zprostředkovala.

„To, co vidíte dnes, tomu já říkám Air Bank první generace," řekl časopisu Forbes Jiří Šmejc, který je akcionářem banky a zároveň generálním ředitelem skupiny Home Credit. Ve druhé generaci chce banka podle Šmejce nabízet „věci, které dnes jiné banky nedělají".

„Představa je taková, že bychom například u věcí jako televize, auta nebo domy, dokázali lidem nabídnout nejen financování, ale i určitou pomoc. Řekněme, že si chcete koupit auto. Mohl by dorazit náš „pan auto" a poradit, který model je v té vaší kategorii nejlepší a jestli není lepší s koupí trochu počkat. A pak vytáhnout seznam dealerů a říct: tady jsme vám vyjednali takovou slevu. A na závěr to zafinancovat," přibližuje Šmejc.

Šmejc zároveň v aktuálním čísle Forbesu potvrzuje, že Air Bank bude expandovat i do světa po stopách Home Creditu. Zmíněné novinky se začnou zkoušet nejdřív v Česku.

Podobný rádcovský servis z českých bank nově prodává také Raiffeisenbank. Ta zájemcům o hypotéku nabízí, že jim dojedná například slevu na financovanou nemovitost. Odměnou jí za to je provize v řádech desítek procent.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy