Zisk majitele TV Nova loni stoupl o pětinu, CME prodává aktivity v Chorvatsku a ve Slovinsku

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
8. 2. 2018 9:45
Čisté příjmy v České republice se zvýšily o 9,8 procenta na 209 milionů dolarů. Bez zahrnutí vlivu směnných kurzů vzrostly o 3,5 procenta.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: CME

Hamilton - Mediální společnosti Central European Media Enterprises (CME), která v České republice vlastní televizi Nova a další televizní stanice, vzrostl v loňském roce provozní zisk před odpisy a amortizací (OIBDA) o 21 procent na 165,5 milionu dolarů (3,4 miliardy korun). V České republice se OIBDA zvýšil o 8,5 procenta na 83,6 milionu dolarů.

Čisté příjmy skupiny vzrostly o devět procenta na 574,2 milionu dolarů (7,1 miliardy korun). Příjmy z televizní reklamy stouply o osm procent a poplatky za distribuci kanálů od kabelových a satelitních firem a příjmy z předplatného o 17 procent.

"Rok 2017 byl pro CME dalším vynikajícím rokem a výsledky našich stanic nás staví do pozice dalšího úspěchu v roce 2018," uvedl v prohlášení jeden ze dvou generálních ředitelů Christoph Mainusch. Upozornil, že CME se podařilo zvýšit sledovanost ve třech ze čtyřech zemí, ve kterých působí, a zvýšit náskok před nejbližší komerční konkurencí v hlavním i celodenním vysílacím čase.

Čisté příjmy v České republice se zvýšily o 9,8 procenta na 209 milionů dolarů. Bez zahrnutí vlivu směnných kurzů vzrostly o 3,5 procenta.

Hlavním akcionářem CME je americká mediální skupina Time Warner. CME kromě České republiky působí také v Bulharsku, Rumunsku a na Slovensku. Loni oznámila, že se dohodla na prodeji aktivit v Chorvatsku a ve Slovinsku, které již nezahrnula do výsledků. OIBDA i příjmy loni rostly ve všech zemích.

Součástí CME je společnost CET 21, která je držitelem licencí na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Nova 2, Nova Action, Nova Gold a Nova International. Agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje koncem loňského roku uvedla, že čínská energetická a investiční skupina CEFC a česko-slovenská finanční skupina Penta Investments jednají o koupi podílu v CME od Time Warner.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Příští rok bude pro ochranu klimatu rozhodující, prohlásil generální tajemník OSN

Příštích 12 měsíců bude pro světové společenství rozhodující v boji proti klimatické krizi. Prohlásil to ve středu podle agentury DPA generální tajemník OSN António Guterres na madridské konferenci OSN o změnách klimatu (COP25). Je podle něj třeba uskutečnit to, co vědci označují za nezbytné.

"V roce 2020 musíme splnit, co vědci stanovili jako nezbytnost, nebo my a všechny následující generace zaplatíme nesnesitelnou cenu," varoval Guterres. Svět se podle něj bude oteplovat a stávat nebezpečným rychleji, než se kdy pokládalo za možné. Emise oxidu uhličitého budou muset od příštího roku začít klesat, pokud mají zůstat cíle pařížské klimatické dohody na dosah. "Potřebujeme větší ctižádost, více solidarity a více naléhavosti," vyzval Portugalec.

COP25 ve španělské metropoli zasedá od 2. prosince a skončí tento pátek. Tématem je boj s klimatickými změnami a detaily týkající se realizace pařížské klimatické dohody z roku 2015. Ta má za cíl udržet vzestup průměrné globální teploty co nejvíce pod dvěma stupni Celsia, pokud možno na 1,5 stupni v porovnání s teplotou v předindustriálním období. Zachování současných podmínek by ovšem podle vědců mohlo znamenat oteplení do konce tohoto století až o tři stupně Celsia.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Při útoku na armádní základnu v Nigeru zahynulo až 70 vojáků

Při úterním útoku ozbrojenců na armádní pozici na západě Nigeru přišlo o život až 70 vojáků. Oznámily to ve středu agentury EFE a Reuters. Útočníci přišli podle EFE o 50 lidí. Jak velká celkem byla skupina útočníků a jaké měla cíle, ale zatím není jasné. V minulosti se k útoku na stejném místě přihlásila organizace Islámský stát (IS).

Armáda oznámila, že cílem útoku byl post v oblasti Inates, která leží v blízkosti maliské hranice. Útok byl nakonec odražen, ale na místo musely být přizvány posily. 

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy