Zaměstnavatel roku. Miliardář vzal 6400 lidí do Paříže

kaš
11. 5. 2015 12:46
Společnost Tiens Group čínského miliardáře Li Jinyuana za cestu zaplatila přes 885 milionů korun.
Přes 6 tisíc čínských zaměstnanců firmy Tiens Group dorazilo do Francie.
Přes 6 tisíc čínských zaměstnanců firmy Tiens Group dorazilo do Francie. | Foto: Twitter - ST Foreign Desk

Paříž - Společnost Tiens Group zaplatila svým zaměstnancům čtyřdenní dovolenou ve Francii. Na tom by možná nebylo nic zvláštního, v případě čínské firmy však šlo o výlet více než šesti tisíc lidí. Jen v Paříži obsadila skupina zaměstnanců 140 hotelů a v Cote d’Azur 4700 pokojů. Společnost za cestu zaplatila přes 885 milionů korun.

Tiens Group, která podniká v oblasti biotechnologií, financí, turismu a realit, letos slaví dvacet let od svého založení. V jejím čele stojí Li Jinyuan, který se v roce 2011 dostal na seznam miliardářů časopisu Forbes. Jeho firma zaměstnává více než 12 tisíc lidí, polovinu z nich poslal Li na několikadenní výlet do Evropy. A výletníci překonávají i různé rekordy.

Očekává se, že skupina, která je největším hromadným výletem do Francie v historii, utratí za ubytování, stravu a vstupné například do Louvru nebo Moulin Rouge zhruba 13 milionů eur (356 milionů korun).

V pátek turisty odvezlo celkem 147 autobusů na Promenades des Anglais v Nice, kde se seřadili do podoby textu "Tiens’ Dream is Nice in The Cote d’Azur". Podle deníku The Telegraph jde o rekordně dlouhou frázi tvořenou lidskými těly.

Šéf francouzské agentury pro turismus uvedl, že musel zmobilizovat hoteliéry, restaurace a obchody v místech, kde čínská skupina chtěla pobývat. "Všechno šlo hladce a dostali jsme výbornou zpětnou vazbu," řekl britskému deníku.

V loňském roce se na cestu za moře vydalo celkem 107 milionů čínských turistů. Ročně utratí na cestách zhruba 164 miliard dolarů (téměř 4 biliony korun), do roku 2019 by ale mohla částka, kterou na cestování vydává především čínská střední vrstva, vzrůst o dalších 10 miliard dolarů (téměř 243 miliard korun).

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Tisícovky lidí v Drážďanech demonstrovaly proti Pegidě

Tisícovky lidí večer v Drážďanech demonstrovaly proti radikálnímu hnutí proti islamizaci Pegida a proti předsedovi durynské organizace protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD) Björnu Höckemu. Do ulic saské metropole vyšly také tisíce stoupenců Pegidy.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Tunisko nejspíš čekají předčasné volby, potvrdil tamní prezident

Tuniský prezident Kaís Saíd potvrdil záměr vypsat předčasné volby v případě, že nová vláda nezíská důvěru. Sestavením kabinetu je momentálně pověřený někdejší ministr financí Iljás Fachfách, kterého Saíd navrhl v lednu poté, co jeho předchozího kandidáta parlament neschválil. Informovala o tom agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Nejlepšími sportovci roku jsou Messi, Hamilton a Bilesová

Držiteli trofeje Laureus pro nejlepší sportovce minulého roku jsou argentinský fotbalista Lionel Messi, britský pilot formule 1 Lewis Hamilton a americká sportovní gymnastka Simone Bilesová. Ta obhájila loňské prvenství, ocenění označované za sportovního Oscara poprvé získala už v roce 2016. Messi s Hamiltonem, kteří v mužské části ankety dostali stejný počet hlasů, zvítězili poprvé.

Hamilton, jenž se loni pošesté stal mistrem světa F1, převzal trofej od bývalého francouzského fotbalového trenéra Arsénea Wengera. Messi, který je v dvacetileté historii ankety prvním vítězným zástupcem kolektivního sportu, ani Bilesová se dnešního vyhlášení v Berlíně nezúčastnili.

Bilesová na loňském světovém šampionátu rozšířila sbírku zlatých medailí o dalších pět, v 22 letech už má na kontě rekordních 19 titulů. V anketě dostala přednost před americkou lyžařkou Mikaelou Shiffrinovou, jamajskou sprinterkou Shelly-Ann Fraserovou-Pryceovou, japonskou tenistkou Naomi Ósakaovou, americkou fotbalistkou Megan Rapinoeovou a americkou běžkyní Allyson Felixovou.

Mezi muži se do finálové nominace dostali kromě Messiho s Hamiltonem i keňský maratonec Eliud Kipchoge, španělský tenista Rafael Nadal, španělský motocyklový jezdec Marc Márquez a americký golfista Tiger Woods.

V kategorii Návrat roku zvítězila německá pilotka formule 3 Sophia Flörschová, která se po těžkém zranění páteře dokázala vrátit k závodění. Za průlom roku byl oceněn kolumbijský cyklista Egan Bernal, vítěz Tour de France. Týmem roku jsou jihoafričtí ragbyoví mistři světa, nejlepší v akčních sportech je americká snowboardistka Kim Chloeová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy