Zaměstnavatel roku. Miliardář vzal 6400 lidí do Paříže

kaš
11. 5. 2015 12:46
Společnost Tiens Group čínského miliardáře Li Jinyuana za cestu zaplatila přes 885 milionů korun.
Přes 6 tisíc čínských zaměstnanců firmy Tiens Group dorazilo do Francie.
Přes 6 tisíc čínských zaměstnanců firmy Tiens Group dorazilo do Francie. | Foto: Twitter - ST Foreign Desk

Paříž - Společnost Tiens Group zaplatila svým zaměstnancům čtyřdenní dovolenou ve Francii. Na tom by možná nebylo nic zvláštního, v případě čínské firmy však šlo o výlet více než šesti tisíc lidí. Jen v Paříži obsadila skupina zaměstnanců 140 hotelů a v Cote d’Azur 4700 pokojů. Společnost za cestu zaplatila přes 885 milionů korun.

Tiens Group, která podniká v oblasti biotechnologií, financí, turismu a realit, letos slaví dvacet let od svého založení. V jejím čele stojí Li Jinyuan, který se v roce 2011 dostal na seznam miliardářů časopisu Forbes. Jeho firma zaměstnává více než 12 tisíc lidí, polovinu z nich poslal Li na několikadenní výlet do Evropy. A výletníci překonávají i různé rekordy.

Očekává se, že skupina, která je největším hromadným výletem do Francie v historii, utratí za ubytování, stravu a vstupné například do Louvru nebo Moulin Rouge zhruba 13 milionů eur (356 milionů korun).

V pátek turisty odvezlo celkem 147 autobusů na Promenades des Anglais v Nice, kde se seřadili do podoby textu "Tiens’ Dream is Nice in The Cote d’Azur". Podle deníku The Telegraph jde o rekordně dlouhou frázi tvořenou lidskými těly.

Šéf francouzské agentury pro turismus uvedl, že musel zmobilizovat hoteliéry, restaurace a obchody v místech, kde čínská skupina chtěla pobývat. "Všechno šlo hladce a dostali jsme výbornou zpětnou vazbu," řekl britskému deníku.

V loňském roce se na cestu za moře vydalo celkem 107 milionů čínských turistů. Ročně utratí na cestách zhruba 164 miliard dolarů (téměř 4 biliony korun), do roku 2019 by ale mohla částka, kterou na cestování vydává především čínská střední vrstva, vzrůst o dalších 10 miliard dolarů (téměř 243 miliard korun).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Sir András Schiff v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021

Britský klavírista a dirigent maďarského původu András Schiff na koncertu v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021. Na závěr koncertu s Panochovým kvartetem na festivalu Dvořákova Praha mu ocenění za aplausu zaplněného sálu předali dirigent Jakub Hrůša, laureát ceny z posledních let, a ředitel Dvořákovy Prahy Jan Simon.

"Získání Ceny Antonína Dvořáka si nesmírně vážím, bude pro mne čest převzít ji během festivalu Dvořákova Praha. Hudba Antonína Dvořáka a česká hudba je velmi blízká mému srdci," uvedl Schiff.

Jeden z nejrespektovanějších světových klavíristů je zároveň rezidenčním umělcem letošního festivalu Dvořákova Praha. Při sólovém recitálu 17. září přednesl skladby Leoše Janáčka a Roberta Schumanna. Dnes spolu se členy Panochova kvarteta a violoncellistou Petrem Hejným představil oba Dvořákovy Klavírní kvintety a Maličkosti pro dvoje housle, violoncello a harmonium. Na závěrečném koncertu 24. září se pak ujme taktovky v čele orchestru České filharmonie i sólového partu Mozartova Klavírního koncertu d moll.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Útok z dronu v severozápadní Sýrii zabil dva džihádisty, uvedl syrský exil

Americký útok dronem na severozápadě Sýrie usmrtil dva radikály, kteří měli blízko k teroristické skupině Al-Káida. Uvedla dnes podle agentury AFP exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Americká armáda potvrdila zabití představitele Al-Káidy krátce poté, co Spojenými státy vedená protidžihádistická koalice uvedla, že dnešní nálety v provincii Idlib nebyly její práce, píše AFP.

"Americké síly dnes provedly protiteroristický zásah v Idlibu v Sýrii a jeho cílem byl vysoce postavený představitel Al-Káidy," uvedla mluvčí velitelství ozbrojených sil USA pro Blízký východ, Perský záliv a severní Afriku (CENTCOM). "Podle našich prvních odhadů, jsme zasáhli osobu, na kterou jsme mířili, a nejsou zde žádné náznaky toho, že by došlo k civilním obětem," pokračovalo prohlášení.

Cílem zásahu podle SOHR byl vůz na silnici vedoucí z města Idlib na severovýchod. Část stejnojmenné provincie přitom ovládají džihádisté. Jeden ze zabitých velitelů radikálů byl podle SOHR z Tuniska, druhý z Jemenu nebo Saúdské Arábie. K jaké skupině muži patřili, SOHR neupřesnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy