Zájezdy na olympiádu jsou stále dostupné, letenky ale zdražují na maximum

ČTK ČTK
29. 7. 2016 15:55
Lidé stále mají možnost vycestovat na letní olympijské hry do Ria de Janeira. Kapacita ubytovacích zařízení, zejména ke konci olympiády, ještě zaplněná není. Je to pravděpodobně dáno i obavami z viru zika. Pokud se ale sportovní nadšenci nakonec přeci jen pro výlet do Brazílie rozhodnou, budou muset pořádně sáhnout do kapsy - letenky je vyjdou na 30 tisíc korun a více.
Olympijské kruhy, ilustrační foto.
Olympijské kruhy, ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Zájezdy na olympiádu do Brazílie je stále možné koupit, levné letenky jsou ale vyprodané. Ceny letenek i ubytování v Riu de Janeiro na termín olympiády vzrostly meziročně o desítky procent. Podle prodejců letenek a cestovních kanceláří ale kvůli obavám z viru zika či bezpečnosti v zemi koupené zájezdy či letenky nikdo nestornoval.

Ceny ubytování během olympiády v brazilském Riu De Janeiro jsou meziročně vyšší o 67 procent. Obsazenost hotelů ve městě během her dosahuje průměrně 91 procent, vyplývá to z údajů hotelového portálu Trivago. Nejdražšími dny, co se ubytování týká, jsou 19. a 20. srpen, kdy vyjde cena za noc ve dvoulůžkovém pokoji v přepočtu na 7457 Kč, respektive 7398 korun.

Cestovní kancelář IBTravel v červenci zlevnila kvůli nižšímu zájmu zájezdy na hry o 20 až 50 procent. Podle majitele CK Filipa Dohnálka zájezdy ještě vyprodané nejsou. "Zejména ke konci olympiády. Nicméně zájem se projevil a klienti se dotazují na aktuální možnosti," uvedl Dohnálek.

Podle společnosti Student Agency se poptávka po letenkách do Ria v souvislosti s olympiádou nepatrně zvýšila. "V tuto chvíli už jsou letenky za nejnižší ceny v termínu olympiády beznadějně vyprodané. Pokud by se někdo rozhodl do dějiště her letět, tak aktuálně zaplatí za letenku 30 tisíc korun a více," uvedla ředitelka prodeje letenek firmy Věra Janičinová.

Průměrná cena zpátečních letenek do Ria byla loni 17 000 korun, v dubnu letošního roku se však vyšplhala na 30 000 korun. Na této hladině se cena drží i nyní, těsně před zahájením olympijských her. "Zvýšený zájem o letenky může letos brzdit zdravotní riziko související s virem zika, za jiných okolností by mohly být olympijské hry pro turisty větším lákadlem," dodal Josef Trejbal z portálu Letuška.cz.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Ptačí chřipka se v druhém chovu firmy Moras na Pardubicku nepotvrdila

Nákaza ptačí chřipkou ve druhém chovu firmy Moras v Moravanech na Pardubicku se nepotvrdila, 120 000 kusů brojlerů se nemusí utratit, oznámil ředitel krajské veterinární správy Josef Boháč. Podnik Moras má chovy ještě ve tři kilometry vzdálených Slepoticích, kde se u krůt v pondělí nákaza ptačí chřipkou potvrdila.

Ve vedlejších halách ve Slepoticích jsou brojleři, virem nakažení nejsou. Protože jsou ale v ohnisku nákazy, veterináři přikázali jejich usmrcení. Je tam zhruba 140 000 kusů drůbeže, odhadem 400 tun. Vybíjení drůbeže tam začalo v pondělí večer a potrvá zřejmě do pátku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy