Video: Nejdelší jízda po laně mezi mrakodrapy. Adrenalinovou dráhu si vyzkoušel i princ

Ekonomika Ekonomika
12. 12. 2017 18:48
Nová atrakce láká k netradičnímu zážitku ve Spojených arabských emirátech a navazuje na další adrenalinové aktivity v oblasti.
Podívejte se na video. | Video: instagram/faz3

Praha - Spojené arabské emiráty mají nejdelší městskou zipline na světě. Atrakce navazuje na podobnou kratší dráhu z roku 2015. Novinka je určena pro dvojice, z jízdy si mohou odnést i fotografie a sestříhané video. Cena je 650 dirhamů  - zhruba 3500 korun.

Jízdu si vyzkoušel i dubajský korunní princ šejk Hamdan bin Mohammed bin Rašíd Al Maktúm.

XLine Dubai Marina
XLine Dubai Marina | Foto: www visitdubai com

Jízda vede mezi mrakodrapy, nad přístavem a končí na střeše obchodního centra Dubai Marina Mall. Atrakce navazuje na další adrenalinové aktivity v oblasti - například off-road jízdu mezi dunami, nebo seskok padákem.

Pokud vás láká vyzkoušet si nejrychlejší skluz, zajeďte do severního Walesu: tamní zipline totiž dosahuje dvojnásobné rychlosti.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy