Tržby drogerií Rossmann v Česku loni mírně stouply na 2,9 miliardy korun

ČTK ČTK
11. 2. 2016 16:34
Hrubé tržby drogerií Rossmann loni stouply o jedno procento na 2,91 miliardy korun. Zisk se zvýšil meziročně o 50 procent, uvedla firma v tiskové zprávě bez dalších podrobností. V roce 2014 společnost vykázala zisk 6,4 milionu korun. Další řetězce jako dm drogerie markt či síť drogerií Teta loňské výsledky dosud neuvedly. "Hlavní podíl na úspěšném hospodářském výsledku má stabilní cenová politika, expanze naší prodejní sítě a marketingová podpora značky," uvedl jednatel společnosti Rossmann Vladimír Mikel. V České republice působí Rossmann od roku 1994. Společnost má v Česku 124 prodejen a zaměstnává více než 720 lidí.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Rossmann
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy