Tržby drogerií Rossmann v Česku loni mírně stouply na 2,9 miliardy korun

ČTK ČTK
11. 2. 2016 16:34
Hrubé tržby drogerií Rossmann loni stouply o jedno procento na 2,91 miliardy korun. Zisk se zvýšil meziročně o 50 procent, uvedla firma v tiskové zprávě bez dalších podrobností. V roce 2014 společnost vykázala zisk 6,4 milionu korun. Další řetězce jako dm drogerie markt či síť drogerií Teta loňské výsledky dosud neuvedly. "Hlavní podíl na úspěšném hospodářském výsledku má stabilní cenová politika, expanze naší prodejní sítě a marketingová podpora značky," uvedl jednatel společnosti Rossmann Vladimír Mikel. V České republice působí Rossmann od roku 1994. Společnost má v Česku 124 prodejen a zaměstnává více než 720 lidí.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Rossmann
 

Právě se děje

před 55 minutami

Sněmovna přes výhrady podpořila vznik stálých senátních obvodů

Sněmovna přes výhrady opozice podpořila v prvním kole vládní návrh na zavedení stálých obvodů pro volby do Senátu. Zamítnutí novely ve středu Piráti neprosadili. Návrh před dalším schvalováním projedná ústavně-právní výbor a také ústavní komise.

Předseda výboru Marek Benda (ODS) označil za mimořádně nešťastné a nerozumné řešení, kdy ústavní zákon vyjmenovává skoro všechny obce. Podle Pirátů návrh nabourává z dlouhodobého hlediska rovnost hlasovacího práva, když se bude výrazně lišit počet obyvatel v navrhovaných obvodech.

"Jsou konstruované často nepochopitelným způsobem," uvedl pirátský místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal. Nadhodil možnost přepočítávat obyvatele obvodů třeba jednou za 12 let a podle toho je měnit. Vládě vytkl, že navržené vymezení nerespektuje správní příslušnost ani spádovost obcí, na což poukázal i komunista Stanislav Grospič.

Zdroj: ČTK
Další zprávy