Windows 8 se zaměří hlavně na tablety

Adam Pešek
22. 11. 2011 15:57
Windows 8 by měl přijít s výraznými změnami. Míří na tablety
Foto: Microsoft

Chystaný operační systém Windows 8 bude vypadat úplně jinak než aktuální „sedmičky". Microsoft jej chce udělat co nejvíce kompatibilní s tablety a od toho se bude odvíjet vzhled i funkčnost. Softwarový gigant to prozradil na své konferenci D9.

Na úvodní obrazovce budou ikony jednotlivých aplikací s tím, že programy se spustí kliknutím na danou „dlaždici". Hned po spuštění by pak měly být přístupné i maily a dále se výrazně zmenší počet restartů nutných po instalaci aktualizací.

První tablety a počítače s Windows 8 by se na trh měly přijít ve druhé polovině příštího roku a vlastní tablet s chystaným systémem už potvrdila například finská Nokia.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 46 minutami

Nákaza koronavirem v Číně polevuje, její nárůst hlásí Jižní Korea i Írán. Nakažených je celkem přes 76 tisíc.

Nemoci způsobené novým typem koronaviru v pevninské Číně podlehlo již celkem 2345 lidí. Během pátku jich zemřelo 109, o devět méně než ve čtvrtek. Nakažených je přes 76 tisíc. Počet nově onemocnělých se v pátek výrazně snížil na 397 ze čtvrtečních 889. Informovala o tom v sobotu odvoláním na čínské zdravotnické úřady agentura Reuters.

Osminásobný nárůst počtu nových případů hlásí Jižní Korea, další případy má také Írán. Čína upozornila na případ muže z provincie Chu-pej, která je ohniskem nákazy, že u 70letého muže se příznaky objevily až po 27 dnech inkubační doby.

Dosud se za maximální inkubační dobu uvádělo 14 dní. U sedmdesátiletého muže v provincii Chu-pej se ale objevila vysoká horečka až po 27 dnech inkubační doby a testy na koronavirus ukázaly, že je nakažen.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 55 minutami

V Itálii zemřel už druhý člověk nakažený koronavirem. Po osmasedmdesátiletém muži je to druhá evropská oběť.

První úmrtí v pátek pozdě večer oznámil italský ministr zdravotnictví Roberto Speranza. O druhém, ženě z lombardského regionu poblíž Milána, informovala v sobotu zpravodajská agentura ANSA. 

Na severu Itálie se v posledních dnech koronavirus šíří, už je zde 30 potvrzených případů. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy