Dva týdny s Google Glass. Časté nabíjení a pálení za uchem

Otakar Schön, iHned.cz
31. 5. 2014 14:30
Otestoval jsem chytré brýle. Původní nadšení ale přebilo množství nedostatků, výbava je mizerná.
Zklamání z Google Glass. Redaktor je testoval dva týdny.
Zklamání z Google Glass. Redaktor je testoval dva týdny. | Foto: Jan Klesla, HN

Patřil jsem k největším fanouškům Google Glass v Česku. Od prvního úniku informací přes oficiální představení před dvěma lety po první vyzkoušení před rokem v New Yorku... Glass vypadaly jako splněný sen. Jak to změnit? Stačilo je pár dní používat.

Chytré brýle od Googlu jsem měl k dispozici dva týdny. Čtrnáct dní zvykání, hledání aplikací, zkoušení, vysvětlování a hlavně neustálého nabíjení. Našly se i dobré zprávy. Nikdo na mě moc blbě nekoukal, nikdo mi Glass neukradl a nikdo mi nedal facku, že ho snad šmíruju.

Google Glass po dvou letech od představení vypadají skoro stejně a jsou stejné uvnitř. To je, společně s nedostatkem softwaru, jejich největší slabina. Ne samotný design - ten Google upravil vydáním zvlášť placených stylových rámečků. Špatné je to s hardwarem.

Google Glass měly před dvěma lety výbavu mobilního telefonu střední třídy. Po dvou letech je ale stejný hardware v absolutních lowendech. Z dnešního pohledu jsou brýle pomalé, kamera podprůměrná a výdrž baterie katastrofální.

Jedna z mála aplikací pro Google Glass v Češtině. Vyhledávání bankomatů a poboček od Raiffeisenbank.
Jedna z mála aplikací pro Google Glass v Češtině. Vyhledávání bankomatů a poboček od Raiffeisenbank. | Foto: Raiffeisenbank

Když jsem výtky přednesl v Googlu, dozvěděl jsem se, že prioritou je vyladit software, proto se hardware za dva roky nezměnil. Byl to paradox, protože Google Glass nejsou zrovna stabilní. V různých verzích firmwaru se jejich stabilita lišila. V průměru se mi restartovaly dvakrát denně.

Kromě vysoké spotřeby i v nečinném stavu se brýle v aktivním režimu velmi rychle zahřívají. Pětiminutové natáčení videa už hraničilo s fyzicky nepříjemným pálením za uchem.

Úplně optimální není ani samotný projekční displej. Glass jsem testoval v kombinaci s klasickými brýlemi, což samozřejmě můj zážitek negativně ovlivnilo, ale i s odhlédnutím od tohoto problému a podle zkušeností kolegů je nutné si na zobrazení v Glass zvykat, a to poměrně dlouho.

I když máte Glass bez dioptrických brýlí, třeba s čočkami, musíte zrak stáčet trochu nepřirozeně. U mě to znamenalo, že jsem po pár dnech cítil oční svaly, o kterých jsem netušil, že vůbec existují.

Další podrobnosti čtěte v kompletním textu na na serveru iHned.cz, kde najdete i fotografie z testování.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Biden uvolnil zákaz vydávání víz a zelených karet, který vyhlásil Trump

Americký prezident Joe Biden nařídil uvolnit dočasný zákaz vydávání některých víz a zelených karet, které umožňují cizincům legální trvalý pobyt ve Spojených státech. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters. Vydávání víz loni zmrazil Bidenův předchůdce Donald Trump, který tvrdil, že tímto krokem chrání během krize způsobené pandemií covidu-19 pracovní místa pro Američany.

Podle Bidena uzavření dveří pro migranty přicházející legálně "neprospívá zájmům Spojených států". "Právě naopak, Spojeným státům to škodí, protože mimo jiné znemožňuje některým rodinným příslušníkům amerických občanů a lidí s legálním trvalým pobytem, aby se k nim připojili. Také to poškozuje ta americká odvětví, která využívají talenty z celého světa," zdůvodnil ve středu svůj krok prezident.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Arménská armáda vyzvala premiéra, aby odstoupil. Ten mluví o vojenském převratu

Arménská armáda vyzvala premiéra Nikola Pašinjana, aby i s celou vládou odstoupil. Podle agentury TASS se v prohlášení generálního štábu uvádí, že současný kabinet není schopný přijímat odpovídající rozhodnutí v kritické situaci pro národ. Pašinjan výzvu označil za pokus o vojenský převrat. Vyzval své stoupence, aby se hned v Jerevanu sešli na centrálním náměstí Republiky. 

"Premiér a vláda Arménie nejsou od nynějška schopni v této krizové a osudové situaci arménského lidu přijmout odpovídající rozhodnutí. V souvislosti se současnou situací požadují arménské ozbrojené síly rezignaci premiéra a vlády… a zároveň varují před použitím síly proti národu…," uvádí se v prohlášení generálního štábu. Pašinjan čelí protestům a výzvám k rezignaci kvůli porážce v loňské krátké válce o Náhorní Karabach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy