Sex, násilí a zakouřené bary v aktuálních hrách baví

Adam Pešek
27. 11. 2011 0:54
Sex a násilí, aktuální díl Sanits Row znovu utočí na základní lidské pudy. Na staré dobré časy pak vzpomíná detektivka L.A. Noire, příznivce Pána prstenů zase osloví titul War in the North
Foto: Aktuálně.cz

Hernímu trhu sice aktuálně jasně dominuje velkolepý virtuální svět Skyrim, ovšem rozhodně je, kam si odskočit od zabíjení draků v promrzlé krajině. Povedenou akční jízdu ve stylu GTA totiž nabízí už třetí pokračování titulu Saints Row nazvané prostě The Third. Staré časy a specifický filmový žánr noir připomíná atmosférická detektivka L.A. Noire a svou troškou do světa Pána prstenů přispívá hra The Lord of the Rings: War in the North.

Saints Row: The Third
„Pozor, novinka: lidem připadá sex a násilí jako zábava. A hra Saints Row: The Third jim dává, co chtějí. Hráče vhodí do otevřeného světa tematického parku dospělosti, kde si může užívat krveprolití a různé perverznosti jak se mu jen bude líbit. Hra se rozhodně nebere vážně a jediné co po vás chce je, abyste tak nečinili ani vy sami." Daemon Hatfield, IGN85%

L.A. Noire: The Complete Edition
„L.A. Noire je unikátní hra, která skvěle vystihuje dobovou atmosféru, vstřebává různá specifika policejního vyšetřování a nabízí příběh s řadou momentů, jež by se bez problémů mohly objevit v některém klasickém noir filmu. Noci v zakouřeném jazzovém baru Blue Room a peníze, které jste v něm utratili, vám v hlavě určitě zůstanou i dlouho poté, co se rozhodnete pověsit pistoli a odznak na hřebík." Carolyn Petit, GameSpot90%

The Lord of the Rings: War in the North
„Přestože se autoři snažili o rozmanitý design na každém kroku ve snaze zahalit veskrze monotónní náplň, akce je zde zkrátka až přespříliš. Netvrdíme, že se při ní hraní nebudete bavit, ale potenciál vidíme mnohem větší a mohlo se s ním naložit krapet vyspěleji, nebo spíše odvážněji. Jinak se ale z kampaně ždímá maximum, každý příběhový posun se pohodlně vstřebává a určitě má na tom podíl i dokonale vybudovaná atmosféra, jakou jsme si přáli a představovali. Je ale otázkou, zda si takto fanoušci představovali i náplň celé hry. Troufáme si tvrdit, že některé hráče od koupě odradí nadměrné množství soubojů, ale na druhou stranu to přiláká třeba naprosto jinou cílovou skupinu. Nemusíte být nadšencem do trilogie Pána Prstenů, abyste si hru užili, stačí, když máte rádi dynamickou akci, nevadí vám sekání hlav a LOTR: War in North si vás odvede za ručičku a už nepustí." Vojtěch Matěna, Hrej.cz 70%

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Běloruská KGB zastřelila opozičníka, při zátahu zemřel také jeden z agentů

Běloruská tajná služba KGB při zátahu v bytovém domě v Minsku zastřelila muže. Po smrti je i jeden z příslušníků, informovala v úterý na svých stránkách služba. Podle agentury Belta byl zastřelený muž spojen s opozicí.

KGB označila zabitého muže za teroristu. Tímto jazykem úřady v minulosti opakovaně popisovaly demonstranty či osoby vyjadřující odpor vůči režimu běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka.

Opoziční server Naša Niva uvedl, že člena běloruské KGB zastřelil a následně sám přišel o život 32letý programátor Andrej Zelcer, který pracoval pro americkou IT firmu.

Loni v létě vypukly v Bělorusku rozsáhlé demonstrace proti oficiálnímu vyhlášení Lukašenka vítězem prezidentských voleb. Opozice je přesvědčena, že hlasování provázely podvody a že skutečnou vítězkou byla opoziční vůdkyně Svjatlana Cichanouská. Lukašenko postupně protesty tvrdě potlačil a vězněním svých odpůrců se snaží v zemi umlčet veškerý nesouhlas.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy