LG Optimus 3D Max: Průměrný telefon pro 3D nadšence

tl
11. 6. 2012 7:57
Pokračovatele LG Optimus 3D se kupovat nevyplatí. Je moc drahý
Foto: GSMARENA.COM

Hlavní vlajkovou lodí společnosti LG je momentálně telefon Optimus 4X HD, zároveň ale jihokorejská firma sází na svůj nový smartphone s 3D displejem, Optimus 3D Max, který je pokračovatelem prvního 3D telefonu na světě LG Optimus 3D.

Hlavním lákadlem nového telefonu tedy bude trojrozměrný obraz, který bude možné pozorovat bez speciálních brýlí. Protože je telefon vybaven pětimegapixelovými fotoaparáty, může 3D obraz také pořizovat, a to jak ve formě fotografií, tak videa. Kromě  3D displeje s úhlopříčkou 4,3 palce telefon disponuje 1,2 GHz dvoujádrovým procesorem, 1 GB RAM a operačním systémem Android (Gingerbread).

Ačkoliv je trojrozměrný obraz nepochybně zábavná a zajímavá věc, Optimus 3D Max má taky své mouchy. Experti mu vytýkají především zastaralý operační systém s updatem v nedohlednu, slabou výdrž baterie a i poměrně vysokou cenu, která se u nás bude pohybovat kolem 12 tisíc korun.

Povinný upgrade, který ale nic nepřináší

„Z telefonu Optimus 3D Max máme pocit, že je pouze povinným upgradem, než novým telefonem. Jeho předchůdce byl už před rokem poměrně slabý a nový model ho vylepšuje snad pouze o užší tělo. Smartphone HTC One S koupíte za stejnou nedotovanou cenu a nový 3D Max porazí v každém ohledu. A pokud je pro vás 3D opravdu nutností, loni vydané EVO 3D je také určitě lepší možností."  Aaron Souppouris, The Verge

Kupte si radši původní model

„LG Optimus 3D Max je zvláštní telefon. V několika ohledech je určitě krokem vpřed oproti minulému modelu, na druhou stranu je ale v hodně základních věcech stále pozadu. Telefon má sice 3D obraz, se kterým se můžete chlubit přátelům, rychlý procesor i dostatek RAM, jeho baterie je ale dost slabá, fotoaparát sice točí ve 3D, ale celkově není nijak oslnivý, operační systém Android 2.3 je dnes už také spíše na škodu a rozlišení displeje je na současné standardy poměrně nízké. Pokud opravdu potřebujete 3D telefon, původní Optimus 3D je skoro identický jako nový model a stojí téměř o polovinu méně."  Jeffrey Van Camp, digialtrends.com

Průměrný telefon pro 3D nadšence

„Optimus 3D Max je jedním z mála telefonů pro 3D nadšence, pokud ale 3D aspekt necháme stranou, je 3D Max spíše normálním smartphonem s průměrným dvoujádrovým procesorem a WVGA rozlišením. K tomu navíc s ním pořídíte slabé fotky, a to jak ve 3D, tak i ve 2D, a výdrž jeho baterie je při nejlepším podprůměrná. Na druhou stranu kromě samotného 3D můžeme telefonu přičíst k dobru slušnou konstrukci s kovovými tlačítky nebo dobrou kvalitu hovorů. Pokud o 3D na svém telefonu nijak zvlášť nestojíte, sáhněte spíše po modelech jako HTC One X nebo Sony Xperia S. Z 3D telefonů je ale stále lepší volbou buď levnější původní Optimus 3D nebo vybavenější a povedenější HTC EVO 3D."  Daniel P., phonearena.com

--------------------------------------------------------------------------------

Chcete si koupit smartphone?

 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy