Intel začne spolupracovat s Google

LP Fish
15. 9. 2011 16:00
Google bude úzce spolupracovat s výrobcem čipů Intelem. Kromě oblasti chytrých telefonů se obě strany oťukávají i pro projekt společného tenkého notebooku ve stylu MacBook Air
Foto: Aktuálně.cz

Intel, který se snaží proniknout se svými čipy na trh s chytrými telefony, se nakonec spojí s Googlem. Na své vývojářské konferenci Intel oznámil, že nová verze Androidu bude kompatibilní právě s jejich čipy.

Toto partnerství tak pomůže vedení Intelu ve splnění jejich slibu akcionářům, že do poloviny roku 2012 pronikne se svými produkty na strategický trh s mobilními telefony.

Zásadní koalice

Partnerství s Intelem však může Google využít i v jiné oblasti. Na vývojářské konferenci byla totiž mimo jiné představena i koncepce Intel Ultrabook, po které pokukuje Google se svým projektem Chromebook.

Nový notebook od Intelu by měl být velmi lehký a cenově dostupný. Vzhledem bude připomínat MacBook Air od Applu ve kterém jsou využívány právě čipy Intel Core.

Intel intenzivně pracuje na snížení energetické náročnosti svých čipů, což jim má umožnit nejen realizaci notebooku, ve kterém by baterie vydržely celý den, ale také proniknutí na mobilní trh.

Telefony co nevidět

"Chceme udělat z architektury Intelu alternativu i pro oblast chytrých telefonů," řekl na úterní konferenci šéf Intelu Paul Ottelini. "Pokaždé, když jsme do něčeho šli s Googlem, dopadlo to dobře," dodal v komentáři k ohlášené spolupráci.

Užší partnerství s Intelem potvrdil svou účastí na vývojářské konferenci i Andy Rubin, šéf oddělení Googlu pro oblast mobilních telefonů. Ten označil zprávu o spolupráci obou gigantů za skvělou.

Intel a Google neoznámili do kterých telefonů s Androidem přijdou čipy od Intelu, ani jestli už má Intel smlouvu s nějakým výrobcem.

Každopádně půjde o čipy z "rodiny" Intel Atom, které začaly být vyvíjeny v souvislosti se snahou Intelu konkurovat dosavadní jedničce v oblasti dodavatelů čipu pro post PC produkty, firmě ARM Holdings.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Inspekce obvinila detektiva NCOZ kvůli spolupráci se stíhaným lobbistou Horáčkem

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila detektiva Národní centrály proti organizovanému zločinu kvůli spolupráci se stíhaným lobbistou Tomášem Horáčkem, uvedla Česká televize. Obvinění podle ní čelí také jeden z bývalých policistů.

Severočeský podnikatel Horáček podle policie spolu s dalšími lidmi ovlivňoval přidělování zakázek v nemocnicích, za což měl požadovat úplatky. Vedle Horáčka policie už dříve zahájila stíhání bývalé ředitelky Nemocnice na Bulovce Andrey Vrbovské, někdejšího ředitele nemocnice Františka Nováka nebo bývalého poslance ODS Marka Šnajdra.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Žalobce navrhl vazbu pro tři lidi, kteří se zapojili do bojů na Ukrajině. Čelí obvinění z terorismu

Státní zástupce navrhl vazbu pro tři z pěti obviněných, kteří se podle vyšetřovatelů zapojili do bojů na východě Ukrajiny na straně samozvané Doněcké lidové republiky. V tiskové zprávě o tom informoval Martin Bílý z Vrchního státního zastupitelství v Praze. Pětici policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu obvinili ve čtvrtek z teroristického útoku, účasti na teroristické skupině, financování terorismu a podpory a propagace terorismu. Obvinění čelí i jedna právnická osoba.

Bílý navrhuje na tři stíhané uvalit vazbu kvůli tomu, že by mohli uprchnout nebo působit na dosud nevyslechnuté svědky. Obviněným hrozí za trestný čin teroristického útoku až 20 let vězení, u trestného činu financování terorismu až 12 let vězení a v případě podpory a propagace terorismu může soud uložit maximálně patnáctileté vězení.

Policie podezřelé zadržela ve středu. Kvůli případu zasahovala po celém Česku. Zadržení čeští občané podle kriminalistů jezdili bojovat na Ukrajinu na straně proruských separatistů nebo takové cesty chystali či organizovali. Server Aktuálně.cz uvedl, že podle zjištění jeho a Respektu je mezi zadrženými předseda spolku Českoslovenští vojáci v záloze za mír Ivan Kratochvíl.

Podle informací serveru iROZHLAS.cz se vyšetřování soustředí kolem paramilitárního spolku Českoslovenští vojáci v záloze za mír. Policie zjistila, že jeden z jeho členů v minulosti odjel na Donbas, kde se údajně zapojil do bojů na straně separatistů. Po návratu spolek začal shánět peníze, aby do válčící zóny mohli vycestovat další zájemci. Policisté údajně zasahovali na sídlišti ve Slaném v domě, kde bydlí šéf spolku Kratochvíl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy