Google k výročí Stanislawa Lema: Pomozte stavět robota

David Slížek
23. 11. 2011 10:55
Před 60 lety (v roce 1951) byla vydána první kniha polského spisovatele sci-fi Stanislawa Lema - román Astronauti. Polský Google si výročí připomíná jedním z nejpropracovanějších doodle, jaké zatím publikoval
Google a výročí Stanislawa Lema
Google a výročí Stanislawa Lema | Foto: repro Google

Před 60 lety (v roce 1951) byla vydána první kniha polského spisovatele sci-fi Stanislawa Lema - román Astronauti.

Domácí stránka polského Google (najdete ji na adrese google.pl) svým uživatelům výročí připomíná zábavným animovaným logem (tzv. doodle).

Jde o krátkou hru na motivy povídek ze sbírky Kyberiáda, kterou Lem vydal v roce 1965.

Uživatel v ní pomáhá konstruktérovi sestavit obřího robota. Abyste se dostali dál, musíte uspět v krátkých minihrách.

Stanislaw Lem napsal řadu povídek a románů. K nejznámějším patří kniha Solaris, kterou zfilmoval Andrej Tarkovský a před čtyřmi lety i Steven Soderbergh.

Spisovatel zemřel v roce 2006 ve věku 84 let.

TIP: Líbí se vám naše články? Sledujte Dataramu na Facebooku, na Google+ nebo na Twitteru!

 

Právě se děje

před 9 minutami

V Čechách a na jižní Moravě hrozí v neděli večer ledovka na silnicích

V Čechách a části Jihomoravského kraje se dnes večer a v noci na pondělí bude místy při mrznoucím dešti nebo mrholení tvořit ledovka. Silnice a chodníky tak mohou klouzat a hrozí nebezpečí úrazů a problémy v dopravě. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav.

Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí od dnešních 20:00 do pondělních 10:00 pro většinu krajů. Netýká se pouze Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského a části Jihomoravského a Pardubického kraje a regionu kolem Kostelce nad Orlicí v Královéhradeckém kraji.

Meteorologové v souvislosti s ledovkou lidem doporučují, aby chodili velmi opatrně, přičemž ti starší nebo méně mobilní by měli pohyb venku raději omezit. Řidiči mají sledovat dopravní zpravodajství a počítat s prodloužením doby jízdy.

Další zprávy