Vtípek Googlu: Zkuste vyhledat frázi "do a barrel roll"

David Slížek
4. 11. 2011 9:00
Nebojte se, internet tím nezničíte. Dočkáte se jen dalšího vtípku od hravých vývojářů Googlu.
Foto: Aktuálně.cz

Co se stane, když do vyhledávání Google napíšete frázi "do a barrel roll"?

Než si přečtete další řádky, běžte to vyzkoušet. Pokud se vám nechce psát, klikněte na tento odkaz.

Zmínky o tomto "velikonočním vajíčku" (z anglického termínu 'easter egg') se začaly ve čtvrtek šířit po sociálních sítích. Vtípek ukazuje, jak si velká IT firma pořád zakládá na malých a zdánlivě nepotřebných zbytečnostech.

Klasika z Nintenda

Pokud frázi do vyhledávání zadáte, provede vyhledávač otočku o 360 stupňů. Efekt funguje pouze v prohlížečích, které podporují HTML 5 (nejlépe tedy v Google Chrome či Firefoxu v nejaktuálnější verzi).

Podle serveru Mashable.com jde o odkaz na hru z roku 1997 - Star Fox 64 pro Nintendo. Povel k provedení otočky v ní hráč dostal hned několikrát, aby se se svým letounem vyhnul střílejícím laserům. Manévr se spouštěl dvojím stisknutím klávesy Z nebo R.

Ve vyhledávači Google proto kromě povelu "Do a barrel roll" zafunguje i fráze "Z or R twice".

Zahrajte si na logo

Google je známý například tím, jak si dokáže pohrávat s logem na své domácí stránce. Tzv. Google doodles přizpůsobuje podle aktuálních výročí a dalších podobných příležitostí.

Doodles bývají interaktivní - v červnu se internetovou senzací stalo například upravené hrací kytarové logo k nedožitým 96. narozeninám vynálezce novodobé elektrické kytary - Lese Paula.

Přehled dosud publikovaných doodles najdete na této stránce.

TIP: Líbí se vám naše články? Sledujte Dataramu na Facebooku nebo na Twitteru!

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Chci, aby bylo Česko lídrem v inovacích, řekl Babiš v New Yorku

Česká republika chce být zemí budoucnosti a stát se tím, kdo v inovacích udává tón. V New Yorku to na fóru Concordia Summit, které se koná jako doprovodná akce k Valnému shromáždění OSN, prohlásil český premiér Andrej Babiš. "Jako jedna z nejvíce industrializovaných zemí v Evropě se musíme soustředit na inovace, abychom zajistili naši konkurenceschopnost," řekl Babiš. Zmínil, že národní strategie je založena na devíti tematických pilířích od podpory prostředí, které umožní vznik nových podniků, přes podporu vzdělání a výzkumu po digitalizaci a technologický rozvoj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy